Журнал Віче №4, лютий 2013

НАУКОВА БІБІЛІОТЕКА
Застосування тактичних прийомів під час провадження вербальних слідчих (розшукових) дій за участю іноземців

Кримінальний процесуальний кодекс (КПК) України не містить вичерпного переліку слідчих (розшукових) дій в окремій статті. Крім того, кодекс не виокремлює вербальних і невербальних (нонвербальних) слідчих дій. Але спірно вважати таку його особливість недоліком.

НАУКОВА БІБІЛІОТЕКА
Психонасильство та психотерор як міжнародно-правові глобальні біоетичні проблеми: їх профілактика в сучасному суспільстві

Серед найгостріших сучасних глобальних біоетичних проблем, що потребують нагального оптимального правового врегулювання, — профілактика психонасильства та психотерору в суспільстві.

НАУКОВА БІБІЛІОТЕКА
Удосконалення системи забезпечення безпеки працівників правоохоронних органів в умовах сучасних трансформаційних процесів

З початку 2013 року Україна головує в ОБСЄ, яка налічує 57 держав-учасниць. Мета цієї місії — врегулювання тривалих конфліктів, контроль над озброєннями, боротьба з торгівлею людьми, зменшення техногенного впливу паливно-енергетичного комплексу на довкілля, захист основних прав та свобод людини.…

НАУКОВА БІБІЛІОТЕКА
Склад конституційно-правових деліктів у сфері місцевого самоврядування

Конституційно-правова відповідальність є важливим елементом механізму реалізації Основного Закону України, засобом зміцнення конституційної законності і правопорядку у сфері державного управління та місцевого самоврядування.

НАУКОВА БІБІЛІОТЕКА
Прийняття нової Конституції України 1996 року, її передумови й особливості та перспективи конституційної реформи

Прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року та проголошення 24 серпня 1991 року незалежності України в умовах розпаду СРСР було об'єктивною історичною реальністю і безумовно поставило на порядок денний розробку та прийняття Основного Закону нової держави.…

НАУКОВА БІБІЛІОТЕКА
Конституційні зміни в Угорщині 2012 року: основні новації та їх вплив на суспільно-політичний розвиток держави

Після Другої світової війни, із приходом до влади в Угорщині пробільшовицької Угорської партії трудящих, у серпні 1949 року Державними зборами країни було схвалено Конституцію (Закон ХХ 1949 року), розроблену на кшталт Основного Закону СРСР 1936 року.

НАУКОВА БІБІЛІОТЕКА
Діяльність органів внутрішніх справ України із забезпечення прав і свобод людини та громадянина

Проблеми забезпечення прав і свобод людини та громадянина в діяльності органів внутрішніх справ України в різні часи ставали предметом дослідження багатьох відомих учених: А. Антоновича, О. Бандурки, К. Левченка, О. Мартиненка.

НАУКОВА БІБІЛІОТЕКА
Модель конституційної скарги для України: питання оптимізації

Від часу заснування конституційної юстиції в Україні провідні вітчизняні конституціоналісти1 стверджували, що інститут конституційної скарги визнано багатьма демократичними країнами як ефективний національний засіб правового захисту конституційних прав людини від посягань з боку держави та її посадових осіб, утвердження верховенства…

НАУКОВА БІБІЛІОТЕКА
Проблеми оцінки ефективності держав і діалектичні шляхи їх розв'язання (Частина І)

1. Критерії оцінки ефективності держав.

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата