08 лютого

У Болгарії збираються переслідувати за воєнні злочини РФ в Україні

Болгарська влада готує поправки до кримінального кодексу країни, які дозволять переслідувати кремлівський режим за загарбницьку війну проти України.

Болгарська влада готує поправки до кримінального кодексу країни, які дозволять переслідувати кремлівський режим за загарбницьку війну проти України.

Про це заявив міністр юстиції Болгарії Атанас Славов в інтерв'ю Euractiv, повідомляє "Європейська правда".

"Наша мета полягає в тому, щоб Болгарія могла розпочати кримінальне переслідування, здійснюючи універсальну юрисдикцію, за скоєні воєнні злочини і злочини проти миру і людяності в Україні. Це буде актом підтримки міжнародних зусиль з розслідування російської агресії в Україні", - сказав Атанас Славов.

Згідно з документами, які бачив Euractiv, і які обговорювалися на засіданнях Coreper II минулого року, Болгарія належить до меншості країн Євросоюзу, які не розпочали кримінальних проваджень за воєнні злочини в Україні або за ухилення від санкцій ЄС проти Росії.

"Дуже важливо, що Болгарія може розпочати провадження щодо воєнних злочинів в Україні, здійснюючи універсальну юрисдикцію, враховуючи велику кількість українських біженців в країні. Вони можуть давати свідчення", - сказав Славов.

У Болгарії перебуває майже 100 тисяч українських біженців, багато з них з районів, де ведуться бойові дії, наприклад, з Херсонської області. Болгарська меншина в Україні налічує 200 тисяч осіб, багато з яких також можуть сприяти розслідуванню воєнних злочинів після початку російської агресії.

Після того як дані будуть зібрані з усіх європейських країн, ці докази можуть стати неоціненними при створенні майбутнього трибуналу з розслідування воєнних злочинів в Україні.

"Я був би дуже радий, якби такий крок допоміг майбутньому міжнародному розслідуванню міжнародним трибуналом, а Болгарія брала б активну участь у зусиллях міжнародної спільноти", - прокоментував Славов.

Багато європейських країн вже розпочали розслідування, в деяких з яких допитують сотні тисяч людей, причому найбільш активними є балтійські республіки, згідно з документами, з якими ознайомився Euractiv.

Міністр юстиції Атанас Славов заявив, що майбутнє включення злочину агресії до Кримінального кодексу Болгарії "дозволить притягнути до відповідальності військово-політичне керівництво, яке віддавало накази про відповідні військові дії в Україні".

"Тому що докази воєнних злочинів на місцях часто досягають середнього рівня. А злочин агресії – це для вищого керівного рівня. На європейському рівні існує Міжнародний центр з переслідування злочину агресії проти України. Наша ідея полягає в тому, щоб Болгарія активно сприяла європейським зусиллям, тому що ми взяли на себе зобов'язання", - сказав болгарський міністр юстиції.

Раніше стало відомо, що в Болгарії відбулись обшуки в приміщенні Головного управління з боротьби з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ у зв’язку з підозрами у шпигунстві на користь Росії.

Болгарські ЗМІ писали, що підозрюваний нібито передавав таємну інформацію колишньому дипломату посольства Росії у Софії, цього росіянина нещодавно оголосили персоною нон грата.

За другу половину 2023 року Болгарія наказала залишити країну представнику РПЦ архімандриту Вассіану та пропагандисту з офіційного видання "Российская газета" Александру Гацаку.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №5/2016 №5
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Комітет парламенту Іспанії визнав Голодомор геноцидом і закликав допомагати Україні зброєю Сьогодні, 15 травня

Офіційно: Зеленський відвідає Іспанію 17 травня Сьогодні, 15 травня

У ЄС погодили розширення санкційного механізму проти Ірану за підтримку Росії Вчора, 14 травня

Кулеба знову спростував чутки про "зірвану мирну угоду" України й РФ навесні 2022 року Вчора, 14 травня

Зеленський: Важливо, щоб Байден приїхав на Саміт миру Вчора, 14 травня

Доставка їжі у Києві: смачно та швидко з "Живи Смачно" 13 травня

На виборах в Каталонії сепаратистські сили втратили більшість 13 травня

Прем’єр Румунії: Міністр оборони має застереження щодо передачі Patriot Україні 13 травня

В уряді Німеччини виникла суперечка через додаткові кошти на армію 12 травня

У Бундестазі пропонують збивати дрони над Україною військами НАТО 12 травня