передплата Українською | In English

№11, червень 2007

Гармонія із зачаруванняГармонія із зачарування

Поділитися:

Львівська художниця Тамара Волошенко (на знімку) каже, що її шлях до творчості почався в щасливому дитинстві. У їхній сім'ї панувала мистецька атмосфера. Батьки зуміли так організувати побут у сільському помешканні, що там усе дихало злагодою, дружбою, красою. Батько роздавав сестричкам і братикові пензлі, фарби. Діти з радістю малювали сонце, хмаринки, мамині квіти, бабусю Віру. Батько пишався її малюнками. А вона дивувалася, бо любила роботи сестер. Вражало її і те, як гарно й барвисто вишивала мати. Згодом усю сім'ю потішив брат, який став ювеліром. На жаль, він рано пішов з життя.

 Професійне навчання дівчини почалося в Лубенській художній студії на Полтавщині. 1976 року Тамара закінчила Львівський інститут прикладного і декоративного мистецтва. І вже від 1998 року Тамара Волошенко – доцент кафедри дизайну цього ж навчального закладу. Адже за плечима заслуженої художниці України – яскравий творчий шлях, участь у багатьох колективних і персональних престижних виставках.
З однаковою захопленістю майстриня працює в кількох жанрах: пейзажу, портрета, натюрморту. Посеред розмаїття тем вражає одна з найяскравіших – її величність Жінка. На всіх виставках відвідувачам подобається картина «Наречена». У ній – особливо витончене втілення внутрішнього багатства молодої гордої вдачі горянки, а також краса гуцульських строїв.
Треба сказати, що до відтворення зовнішньої атрибутики своїх героїв художниця підходить з особливою ретельністю. Так, костюм нареченої – справжній раритет, який Тамара знайшла в одному з гуцульських сіл. Щоправда, аби відреставрувати цей шедевр, художниця працювала не один день, відновлюючи мало не кожну ниточку. Але результат вочевидь вартий того.
Серед портретів особливим ліризмом, безпосередністю вирізняються дитячі. Звісно ж, головна героїня тут – онука Юленька.
Хто знає і любить Львів, зрозуміє Тамару Волошенко. Її олійні пейзажі вулиць, різноманітних куточків рідного міста дихають вічністю. У цьому краї вона народилася, тут відкриває для нас гармонію та красу навколишнього світу.

Автор: Лучія ПУЗИКОВА

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №5/2016 №5
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата