№13, липень 2006

Парламентський сигнал

Приймайте і міркуйте

Розпорядженням Голови парламенту Дирекцію телепрограм Верховної Ради України створено 24 листопада 1998 року. Перша програма парламентського телебачення вийшла в ефір на Першому Національному каналі 23 березня 1999 року. Це був «Щоденник сесії Верховної Ради України». 27 березня в ефірі побачили першу тижневу інформаційно-аналітичну програму «Парламентський вісник». З березня по травень 1999 року «Щоденники сесії» виходили на Першому Національному, а «Парламентський вісник» – на УТ-2. З червня 1999 року керівництво НТКУ не розміщувало програми на загальнонаціональних каналах. Тому Дирекція підписала угоди з телекомпанією «НАРТ», де почали виходили «Щоденники сесії», та з ТРК «Київ», де розміщувались «Парламентські вісники». Крім цього, прямі трансляції пленарних засідань передаються «Радіо-рокс-Україна».

З 5 вересня 2000 року «Щоденники сесії ВР України» знову виходять в ефір на Першому Національному.
– Завдяки телесупутнику «Sirius-2», через який поширюється Парламентський телеканал «РАДА», зона його впевненого прийому пролягає від Ісландії до Уралу, від Норвегії до Кавказу, Близького Сходу та Північної Африки. У цьому ми змогли переконатися завдяки телефонним дзвінкам, факсам та листам від наших глядачів за кордоном, – розповідає директор Дирекції телерадіопрограм Верховної Ради України Микола Орловський (на знімку). – Відбувається також трансляція в кабельній мережі Києва за допомогою загальнодоступного пакета оператора «Воля-Кабель». Нині завдяки прямим трансляціям із сесійної зали глядачі канала мають можливість спостерігати за процесом законотворення в реальному часі без цензури і скорочень. Аудиторія сягає 19 мільйонів глядачів.





Підсумок сесійного дня з відповідним коментарем представників різних політичних фракцій і груп дає інформаційна програма «Щоденник сесії Верховної Ради України». Головною програмою є «Парламент», яка виходить у прямому ефірі щосуботи на Першому Національному з телестудії Верховної Ради. Відеозвіти, нариси, журналістські дослідження доносять парламентські вісті.





Технічне оновлення каналу дасть змогу вести мовлення як у сесійний, так і несесійний періоди 14 годин на добу.





Парламентський телеканал є першим та унікальним депутатським телебаченням у країнах СНД і входить до десятки парламентських каналів світу, які мають мережу мовлення.

Архів журналу Віче

Віче №5/2016 №5
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Британія призначить спецпредставника для нарощування виробництва зброї – голова МЗС Вчора, 04 травня

Британська зброя для ударів по Росії, Італія передасть ППО Україні, тиск на Гаагу: новини дня Вчора, 04 травня

Лондон дозволив ЗСУ бити британською зброєю по цілях в РФ – Reuters 03 травня

Як перевозити великогабаритні вантажі у Львові: комплексний підхід 03 травня

Вибір освітлювальних приладів для дитячих 03 травня

У Сербії затвердили новий уряд із проросійським віцепрем'єром під санкціями США 03 травня

ЗМІ: Шольц і Макрон проведуть неофіційну вечерю в Парижі напередодні візиту Сі 02 травня

Кулеба розповів, яку стратегію щодо України порадив би Білому дому 02 травня

Болгарія викликала посла Хорватії через слова президента, який назвав її "дном" 02 травня

Силовий сценарій у Грузії, дозвіл бити по Росії, у Фіцо допомогли людині Медведчука: новини дня 02 травня