Вт, 19 січня 2016

Першого в Україні старосту обрано на ЧеркащиніПершого в Україні старосту обрано на Черкащині

    Відбулися перші вибори старости селища Ірдинь Білозірської об’єднаної територіальної громади Черкаського району Черкаської області. За підсумками голосування, у якому взяло участь 319 виборців, або 46,7% від їх загальної кількості, перемогу здобув Олександр Максимов. Він отримав майже 80% голосів. Обраний староста представлятиме інтереси мешканців селища в Білозерській об'єднаній територіальній громаді, до якої віднедавна входить Ірдинь. Цю одну з перших в Україні  об’єднану територіальну громаду ірдинці утворили разом з мешканцями сусіднього села Білозір'я згідно із Законом  «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

    Олександр Леонтійович – досвідчений керівник громади, якого незмінно  обирали головою з 1998 року. Він уже багато зробив для благоустрою населеного пункту, але ще більше планів намічено на наступні роки. Найбільша проблема селища – його дотаційний бюджет. Досі у розпорядженні громади було до мільйона гривень, а наразі грошей потрібно набагато більше.

   – Оцінювати результати територіальної реформи ще зарано, – констатує Олександр Максимов. – Ще  треба  прийняти сотні законодавчих актів, а поки що залишається багато непорозумінь щодо фінансування громад, їхніх повноважень, розподілу обов’язків між владою в центрі й на місцях. Досі на утриманні селищної громади були заклади соцкультпобуту, комунальні господарства, дитсадок. Віднині маємо фінансувати й школу. Це радує, але водночас матимемо додаткові витрати. Отже, мусимо подбати про збільшення надходжень до бюджету. Які є джерела?  Зокрема, законодавці надали нам можливість самостійно визначати розміри земельних податків.

 

Фото Миколи ШВЕЦЯ

Автор: Світлана НЕМИЛОСТИВА

Архів журналу Віче

Віче №5/2016 №5
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Канада внесе додаткові 200 мільйонів доларів до схеми закупівлі зброї США для України Вчора, 04 травня

У Британії опозиція критикує прем'єра після повідомлень про щорічні внески до ЄС Вчора, 04 травня

ЗМІ: у ЄС вважають можливим напад РФ у найближчі два роки, поки Трамп на посаді Вчора, 04 травня

Британія має намір долучитися до допомоги від ЄС на 90 млрд євро для України Вчора, 04 травня

Швеція затримала підсанкційне судно, що може входити до "тіньового флоту" 03 травня

ЗМІ: Рубіо відвідає Рим та Ватикан на тлі конфліктів з Папою та Італією  03 травня

Зеленський прибув до Вірменії на саміт Європейської політичної спільноти 03 травня

Зеленський після розмови з Фіцо каже, що Словаччина підтримує членство України в ЄС 02 травня

Фіцо: жодна мирна угода у війні з РФ не можлива без згоди української сторони 02 травня

FT: темп реформ і різне бачення швидкості вступу посилили напругу між Україною і ЄС 01 травня