Чт, 26 листопада 2015

Зміни до Кримінального кодексу: один день у СІЗО зараховуватиметься за два дні в’язниці

Верховна Рада голосами 255 народних депутатів ухвалила в цілому законопроект № 3413 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання)».

Це перший внесений на розгляд Верхової Ради законопроект,  співавтором котрого значиться народний депутат України Надія Савченко, яку російська влада незаконно утримує в СІЗО у РФ.  Представив законопроект у парламенті  народний депутат Іван Крулько.

Закон передбачає зменшення строків утримання в слідчих ізоляторах громадян, які перебувають під слідством і судом, а також приведення у відповідність до міжнародних стандартів умов утримання під вартою.

Документом частину п'яту статті 72 Кримінального кодексу України викладено у новій редакції, а саме: «Зарахування судом строку попереднього ув'язнення у разі засудження до позбавлення волі в межах того ж кримінального провадження, в межах якого до особи було застосовано попереднє ув'язнення, провадиться з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі». Відповідно до пункту 2 прийнятого законопроекту ця норма  застосовується до осіб, щодо яких на момент набрання законом чинності набрав чинності обвинувальний вирок, покарання за котрим не відбуто повністю.

Відповідно до пункту 3 законопроекту № 3413, «застосування цього закону здійснюється за клопотанням засудженої особи, членів її сім’ї або захисника, судами, які виносили зазначені обвинувальні вироки, протягом двох тижнів з моменту отримання відповідного клопотання судом або за власною ініціативою суду.

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Болгарія не підтримає 21-й пакет санкцій ЄС, якщо з нього не приберуть два імені Сьогодні, 03 липня

ЄС 8 липня вирішить, чи просуватися з відкриттям 6-го кластера для України Сьогодні, 03 липня

Сибіга у Варшаві запропонував антикризові заходи для відносин з Польщею Сьогодні, 03 липня

У Литві представили склад нового уряду: глави МЗС і Міноборони зберегли посади Сьогодні, 03 липня

У МЗС підтвердили, що Сибіга прибуде у Варшаву на зустріч із Сікорським Сьогодні, 03 липня

WSJ: Гегсет хотів радикальнішого скорочення військ США в Європі Сьогодні, 03 липня

Федоров звернувся до майже 40 країн з проханням передати ракети до Patriot із запасів Сьогодні, 03 липня

Польські ЗМІ дізналися, коли Сибіга відвідає Варшаву для зустрічі з Сікорським Сьогодні, 03 липня

Реакція Європи на обстріл Києва, Україна шукає Patriot, контакти з зятем Трампа: новини дня Сьогодні, 03 липня

Зеленський після удару РФ по Києву: важливо, щоб були внески до PURL Вчора, 02 липня