Пт, 09 травня 2025

У Зеленського розповіли про деталі телефонної розмови з Трампом

Президент України Володимир Зеленський та президент США Дональд Трамп у телефонній розмові говорили про вже ратифіковану Україною "угоду про надра" та про "подальші зусилля для досягнення миру".

Президент України Володимир Зеленський та президент США Дональд Трамп у телефонній розмові говорили про вже ратифіковану Україною "угоду про надра" та про "подальші зусилля для досягнення миру".

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться у комюніке, опублікованому Офісом президента України.

Зеленський і Трамп обмінялися вітаннями з нагоди Дня перемоги над нацизмом, а також привітали ратифікацію Верховною Радою угоди про економічне партнерство між Україною і США, що відома як "угода про надра".

"Лідери погодилися з важливістю цієї історичної угоди, яка відкриває багато можливостей для України та США", - зазначають у комюніке.

Решта розмови стосувалися зусиль для досягнення миру і "конкретних кроків" для цього.

Як зазначають, Трамп поцікавився ситуацією на фронті, Зеленський коротко розповів про це.

"Володимир Зеленський наголосив, що Україна готова до негайного 30-денного припинення вогню та очікує на згоду Росії із цією пропозицією. Після цього Україна готова перейти до переговорів у будь-якому форматі", - йдеться у комюніке. Зазначають, що лідери України та США погодили наступні контакти.

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп після розмови з Зеленським написав у своїй соцмережі, що "в ідеалі" хотів би 30-денного безумовного перемир’я та знову згадав про можливість нових санкцій проти Росії, а також натякнув, що чекає прямих перемовин між РФ і Україною.

Перед цим Трамп сказав, що пропозиція "триденного перемир’я" від Путіна – це "дуже багато" у порівнянні з тим, що було раніше.

Також він висловив думку, що правитель РФ став більш налаштованим на укладання миру після нещодавнього падіння цін на нафту.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Глава МЗС Нідерландів про ракети до Patriot для України: ми передали все, що могли Вчора, 10 липня

ЗМІ: ЄС може дозволити Україні купувати зброю Британії через допомогу на 90 млрд євро Вчора, 10 липня

Результати саміту НАТО, Україна відмовила Греції, російські шпигуни в Італії: новини дня Вчора, 10 липня

Головний кандидат у прем’єри Британії: наша підтримка України не зменшиться 09 липня

Зеленський зустрічається з Навроцьким на полях саміту НАТО 08 липня

МЗС розкритикувало спроби винести українсько-польські суперечки на рівень Європарламенту 08 липня

З’явився текст резолюції Європарламенту, де Україну критикують за назву на честь героїв УПА 08 липня

Європарламент визнав, що "план Качки-Кос" виконаний на 15%, закликає Київ пришвидшитися 08 липня

Європарламент розкритикував Зеленського за назву підрозділу на честь УПА 08 липня

Трамп про удари по російських НПЗ: це ескалація, яка може привести до кінця війни 08 липня