Вт, 06 жовтня 2015

Харківські юристи обговорили зміни до Конституції в частині правосуддя

 

Учора в Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого відбулося громадське обговорення проекту змін до Конституції України в частині правосуддя, який затвердила Конституційна комісія. В обговоренні проекту взяли участь викладачі юридичного університету та інших вишів Харкова, судді, адвокати та інші фахівці з права.

Відкриваючи обговорення, ректор Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого Василь Тацій зазначив, що питання реформування судової системи сьогодні актуальне, як ніколи.

«Судова влада має бути незалежною та відображати інтереси суспільства. Люди мають бути певними того, що саме в суді вони знайдуть справедливість», – наголосив Василь Тацій.

На його думку, сприяти цьому має створення системи мирових суддів.

«Це мають бути фахівці з юридичною освітою. Але вони повинні обиратися людьми, які будуть їм довіряти. Це не тільки зніме навантаження з судів, а й стане кузнею кадрів для них: робота мирового судді дасть змогу отримати необхідний стаж для того, щоб стати суддею», – зазначив ректор юридичного університету.

Репрезентуючи проект змін до Конституції, член Конституційної комісії Володимир Кравчук визначив їхні ключові завдання. По-перше, це деполітизація роботи суддів. Досягнути цього, на думку авторів проекту, вдасться завдяки впровадженню безстрокового призначення суддів: у такому разі вони не залежатимуть від мінливої політичної ситуації та керманичів держави. Ще один аспект реформування – підвищення вимог до суддів та якості їхньої роботи. Визначати, хто гідний призначення, буде Вища рада правосуддя, яка замінить Вищу раду юстиції. Наступне завдання реформи – змінити підхід до імунітету суддів. Так, якщо раніше суддю можна було притягнути до відповідальності тільки за тяжкий злочин (вбивство або шкода здоров’ю людини), то тепер – за будь-який. Зміни до Конституції також передбачають оптимізацію системи судочинства, зокрема можлива ліквідація вищих спеціалізованих судів.

Як зазначив заступник голови Конституційної комісії Віктор Мусіяка, розробники проекту змін працювали над ним, як ніколи, незалежно: жодні владні структури на намагалися вплинути на реформаторів.

Проект, за словами Віктора Мусіяки, не є остаточним. Перед тим, як подати його на розгляд Президенту, автори врахують зауваження, які озвучують на громадських слуханнях у різних регіонах країни.

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Посли ЄС спробують остаточно схвалити 90 млрд для України 22 квітня Сьогодні, 20 квітня

Мадяр закликав Зеленського відновити транзит нафти "Дружбою" Сьогодні, 20 квітня

FT: Німеччина та Франція розглядають варіанти "символічного" членства України в ЄС Сьогодні, 20 квітня

Чинний прем’єр Словенії оголосив, що переходить в опозицію Сьогодні, 20 квітня

Комплексні інженерні рішення для води та стічних вод: сучасне обладнання від Акваполімер Інжиніринг Сьогодні, 20 квітня

Як купити насос без помилки: що перевірити перед замовленням Сьогодні, 20 квітня

Як зменшити стрес міським жителям: прості способи створити спокій вдома Сьогодні, 20 квітня

Орбан: Україна готова відновити "Дружбу" у понеділок, якщо Угорщина розблокує кредит Вчора, 19 квітня

Естонія оголосила, що не пустить літак Фіцо до Москви на 9 травня Вчора, 19 квітня

В Єврокомісії розповіли про перші зустрічі з майбутнім прем’єром Угорщини Вчора, 19 квітня