Вт, 29 квітня 2025

FT: у Європі та Україні побоюються, що Трамп шукає привід вийти з "мирних переговорів"

Європейські та українські посадовці побоюються, що президент США Дональд Трамп може оголосити про вихід із "мирних переговорів" з Києвом і Москвою, використовуючи як привід навіть незначний прогрес.

Європейські та українські посадовці побоюються, що президент США Дональд Трамп може оголосити про вихід із "мирних переговорів" з Києвом і Москвою, використовуючи як привід навіть незначний прогрес.

Про це йдеться в матеріалі Financial Times, повідомляє "Європейська правда".

За словами чотирьох співрозмовників FT, у Європі та Україні є переконання, що Трамп готовий вхопитись за будь-який "прорив" у переговорах про мир в Україні цього тижня, коли виповняться 100 днів його другого президентства.

Один європейський посадовець на умовах анонімності сказав виданню, що Трамп "створює ситуацію, в якій він дає собі привід піти і залишити вирішення проблеми Україні та нам (Європі. – Ред.)".

Він додав, що небажання Владіміра Путіна погодитися на ключові вимоги США та України, наприклад збереження боєздатних Збройних Сил України після завершення війни, а також складність війни змусили Трампа переоцінити свою прихильність до мирної угоди.

Співрозмовники FT сходяться на думці, що запропонований адміністрацією США "мирний план" виник із прагнення вписатись у часові рамки Трампа.

За словами одного із джерел видання, "є люди, які вважають, що росіяни можуть погодитися" на американський план, але "немає нічого, що могло б забезпечити реалізацію цієї пропозиції".

Деякі українські посадовці також заявили FT, що побоюються, що президент США вийде з "мирних переговорів". На цьому тлі Київ непублічно збільшив внутрішнє виробництво озброєння та активізував переговори з європейськими союзниками про майбутню допомогу, ідеться в матеріалі.

Напередодні державний секретар США Марко Рубіо заявив, що найближчий тиждень буде "критично важливим" для рішення Штатів з приводу того, чи продовжувати намагання зупинити війну між РФ і Україною.

В останні дні президент США почав критикувати останні удари Росії по українських містах і висловив сумнів, що господар Кремля Путін хоче завершити війну, а також пригрозив йому санкціями.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №5/2016 №5
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

FT: Сі сказав Трампу, що Путін може пошкодувати про вторгнення в Україну Вчора, 19 травня

В ОП розповіли, скільки грошей вдалось залучити до програми закупівлі зброї США для України Вчора, 19 травня

ЗМІ: скасування податкової пільги на посилки стане вимогою ЄС для макрофіну Україні Вчора, 19 травня

ЄС ще не прийняв рішення, чи продовжувати тимчасовий захист для українців 18 травня

США відновили санкції проти нафти з РФ, не продовживши дію винятку 17 травня

У Польщі затримали винуватців побиття підлітків з України 15 травня

Іспанія видала Німеччині українця, підозрюваного у шпигунстві для РФ 15 травня

Анонс та Прогноз матчу LA Kings проти Vegas Golden Knights 15 травня

Аналітика Очікуваних Голів (xG) НХЛ: Перетворення Хокейних Статистичних Даних на Беттінгові Переваги 15 травня

Автошкола в Оболонському районі: чому локальне навчання може бути зручнішим для новачка 15 травня