Пт, 25 квітня 2025

Трамп знову звинуватив Україну у війні та заявив, що Крим "залишиться з Росією"

Президент США Дональд Трамп знову заявив, що вважає першопричиною нападу Росії на Україну те, що Україна захотіла вступу у НАТО, а також сказав, що Крим "залишиться з Росією".

Президент США Дональд Трамп знову заявив, що вважає першопричиною нападу Росії на Україну те, що Україна захотіла вступу у НАТО, а також сказав, що Крим "залишиться з Росією".

Як повідомляє "Європейська правда", про це він сказав в інтерв’ю The Time, яке брали 22 квітня і опублікувлаи 25 квітня.

Дональд Трамп повторив свої давніші заяви про те, що нібито Україна сама спровокувала війну прагненням приєднатись до НАТО.

"Думаю, причиною початку цієї війни стало те, що вони почали розмови про вступ у НАТО", - сказав президент США.

Перед цим Трамп, коментуючи пропозицію України купити американські зенітно-ракетні комплекси Patriot для захисту неба, натякнув, що це Україна "почала війну".

Він також дав зрозуміти, що вважає Крим втраченим для України. "Крим залишиться з Росією", - заявив Трамп.

Більш повних цитат The Time не наводить.

В інтерв’ю Трамп також похвалився тим, що змусив європейців робити кроки для збільшення витрат на оборону.

Крім того, Дональд Трамп сказав, що за другої каденції почувається більш впевненим і менш скутим у своїх діях, ніж під час першого терміну.

"Попереднього разу я боровся за виживання. Цього разу я борюся задля світу", - заявив він.

Раніше ЗМІ повідомили, що адміністрація Трампа передала Україні минулого тижня в Парижі односторінковий документ, який подали як "остаточну пропозицію" щодо мирного врегулювання. Серед іншого, США готові визнати контроль Росії над українським Кримом та послабити санкції проти Москви.

Президент Володимир Зеленський 24 квітня заявив, що США запропонували свою стратегію щодо територій України під час перемовин у Лондоні, однак, за його словами, після пропозиції Сполучених Штатів "з'явився інший папір". За словами президента, він був укладений після того, як українська делегація, європейська команда і представники Сполучених Штатів "поговорили" у Лондоні.

The Telegraph опублікувало деталі нового переговорного документа щодо завершення війни – Україна в рамках мирних сподівається позбавити Росію офіційного міжнародного визнання суверенітету над Кримом та іншими окупованими територіями.

Читайте також: Не тільки Крим, не тільки НАТО. Нерозкриті деталі "мирної угоди" між Україною, США і Росією

www.eurointegration.com.ua

Останні новини

Навроцький ще не ухвалив рішення позбавити Зеленського ордена Білого Орла Вчора, 08 червня

"Буду рада мати договір про вступ України": Кос розповіла про строки переговорів з ЄС Вчора, 08 червня

ЄС перерахував Україні 2,8 млрд євро допомоги в рамках Ukraine Facility Вчора, 08 червня

У Єврокомісії підтвердили, що 21-й пакет санкцій ЄС проти РФ буде готовий цього тижня Вчора, 08 червня

Авіація НАТО збила дрон, що вторгся в повітряний простір Латвії Вчора, 08 червня

Каллас: дискусії про розблокування Угорщиною 6,6 млрд євро за підтримку України тривають Вчора, 08 червня

Туск закликав президентів України і Польщі до розмови, перші ніж "емоції зруйнують солідарність" Вчора, 08 червня

Мультипіч для дому: принцип роботи, переваги та критерії вибору Вчора, 08 червня

У яких випадках клієнти повертаються до Rocket Money повторно Вчора, 08 червня

Косніяк-Камиш після зустрічі з Будановим: "Є межі, які не можна перетинати" 06 червня