Парламент Сербії на засіданні 16 квітня схвалив новий уряд на чолі з відомим сербським ендокринологом і політичним новачком Джуро Мацутом.

Парламент Сербії на засіданні 16 квітня схвалив новий уряд на чолі з відомим сербським ендокринологом і політичним новачком Джуро Мацутом.
Про це пише "Європейська правда" з посиланням на РТС.
За затвердження нового сербського уряду проголосували 153 зі 199 депутатів парламенту, проти були 46 – представники опозиції, решта були відсутні в залі під час голосування.
Після обрання нового уряду Сербії спікерка сербського парламенту Ана Брнабіч оголосила 60-хвилинну перерву для підготовки членів уряду до складання присяги.
В уряді Мацута, якого обрав новим главою уряду президент Александар Вучич – лише 8 з 30 членів є новими. Зокрема, свої посади зберегли міністр закордонних справ Марко Джурич і міністр оборони Братислав Гашич.
Серед нових облич троє міністрів – представники створеного Вучичем громадського "Руху за народ і державу". Крім того, Міністерство освіти очолив гість політолог і гість сербських провладних телеканалів Деян Вук Станкович.
Водночас звернула увагу ЗМІ відсутність у новому уряді одіозного Александра Вуліна – скандального проросійського політика, який перебуває під санкціями США і на "небажаність" якого натякали в Євросоюзі.
Парламент Сербії відправив попередній уряд на чолі з Мілошем Вучевичем у відставку 19 березня на тлі багатотисячних антиурядових протестів.
Архів журналу Віче
|
№6 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Розпочаті контакти ЄС з Кремлем стали головним "українським" питанням на саміті у Брюсселі
Саміт ЄС не дав згоду на відкриття всіх кластерів, у залі не було консенсусу
Зеленський закликав лідерів ЄС погодити відкриття решти 5 кластерів ще у червні
Зеленський закликав "коаліцію рішучих" допомогти з фінансуванням українського війська
Де Вевер пожартував з Коштою на саміті лідерів ЄС: "Відправимо вас в Москву якнайшвидше"
Кошта розповів лідерам ЄС, навіщо почав встановлювати контакт з Москвою
Зеленський та Туск провели переговори на полях саміту ЄС
Бельгія віддасть сім F-16, 150 тисяч дронів з Британії, Сполучені Штати домовляються з НАТО: новини дня
Пісторіус: Німеччина поставить Україні ракети "повітря-повітря" із власних запасів
Зеленський прибув на засідання у форматі "Рамштайн"