Вт, 15 квітня 2025

Зеленський відреагував на слова Віткоффа про "п'ять територій" у мирній угоді

Президент Зеленський прокоментував слова спецпредставника Трампа Стіва Віткоффа про те, що ключ до угоди про мир обертається довкола "п’яти територій".

Президент України Володимир Зеленський прокоментував слова спецпредставника Трампа Стіва Віткоффа про те, що ключ до угоди про мир обертається довкола "п’яти територій".

Як пише "Європейська правда", про це Зеленський говорив під час пресконференції з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте в Одесі, його слова наводить агентство "Інтерфакс-Україна".

Україна – суверенна держава, і про її території може говорити лише український народ, заявив президент.

"Всі території належать унітарній державі Україна. Тому знов таки – про території нашої держави може говорити тільки народ України. І ви знаєте, що для нас це червоні лінії – визнавати будь-які території тимчасово окуповані як не українські, а російські", - сказав глава держави.

"Тому знову таки, відповідні представники обговорюють питання поза своєю компетентністю", - додав Володимир Зеленський.

Спеціальний посланник президента США Стів Віткофф заявив у ефірі Fox News, що мирна угода включатиме врегулювання питання "так званих п'яти територій", не уточнивши про що саме йдеться.

Раніше у своєму резонансному інтерв'ю Такеру Карлсону Віткофф заявив, що "найбільшою проблемою у цьому конфлікті є так звані чотири регіони", однак коли він став перераховувати їх – нарахував п'ять: "Донбас, Крим, Луганськ і ще два інших".

Після таких заяв агентство Reuters писало, що окремі дії та заяви посланника президента США, які стосуються врегулювання російського повномасштабного вторгнення в Україну, викликали критику в Білому домі та серед республіканців.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Словаччина обіцяє блокувати 20-й пакет санкцій, але не 90 млрд євро для України Вчора, 16 квітня

Британія перерахувала Україні майже $1 млрд за рахунок знерухомлених активів РФ Вчора, 16 квітня

Посол повідомив про перші контакти Сибіги з майбутньою главою МЗС Угорщини Вчора, 16 квітня

У РФ пригрозили країнам Європи, де виробляють БпЛА разом з Україною, та опублікували адреси Вчора, 16 квітня

Генсек Ради Європи натякнув на рішення по відповідальності РФ 14-15 травня Вчора, 16 квітня

Делегація Єврокомісії обговорить з Мадяром 90 млрд євро для України в Будапешті 17 квітня Вчора, 16 квітня

Сибіга закликав світ діяти після чергової загибелі цивільних від ударів РФ Вчора, 16 квітня

Сікорський про ідею прискореного вступу України в ЄС: цього не буде Вчора, 16 квітня

Австрія приєднається до угоди про Спецтрибунал щодо агресії РФ Вчора, 16 квітня

Перший військовий транш з 90 млрд євро кредиту ЄС витратять на дрони виробництва України Вчора, 16 квітня