Чт, 20 березня 2025

Зеленський: Україна і США обговорять у Саудівській Аравії технічні питання "перемирʼя"

Президенти України та США домовились обговорити технічні деталі часткового перемирʼя – відмови від ударів по енергетичній та цивільній інфраструктурі.


Фото: www.eurointegration.com.ua

Президенти України та США домовились обговорити технічні деталі часткового перемирʼя – відмови від ударів по енергетичній та цивільній інфраструктурі.

Про це повідомив український президент Володимир Зеленський за підсумками розмови з Дональдом Трампом 19 березня, пише "Європейська правда".

Зеленський заявив, що підтримав припинення ударів по об'єктах енергетичної та іншої цивільної інфраструктури, і "Україна підтвердила, що ми готові його здійснити".

"Ми доручили нашим командам вирішити технічні питання, пов'язані з реалізацією та розширенням часткового припинення вогню. Українська та американська групи готові зустрітися в Саудівській Аравії найближчими днями для продовження координації кроків на шляху до миру", - зазначив він.

Глава держави вказав, що радники й представники України та США на наступних зустрічах "можуть узгодити всі необхідні аспекти просування до міцного миру і гарантій безпеки".

Раніше Дональд Трамп назвав розмову із Зеленським "дуже хорошою" та додав, що значна частина розмови ґрунтувалася на його вчорашній розмові з очільником Кремля Владіміром Путіним "з метою узгодження запитів і потреб Росії і України".

18 березня після телефонної розмови лідерів США і РФ стало відомо, що Путін відкинув пропозицію США про 30-денне повне припинення вогню, на яку раніше погодилась Україна. Натомість він підтримав обіцянку сторін на 30 днів "утриматись" від атак на енергетичні обʼєкти.

Водночас 19 березня Зеленський заявив, що Росія вночі атакувала українську енергетику, попри те, що Путін начебто дав команду на 30 днів припинити її обстріл.

Читайте також: Перший раунд, невдалий для Трампа. Що змінили для України переговори лідерів Росії та США

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №5/2016 №5
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Зеленський підтвердив перемир’я і обмін, анонсовані Трампом Сьогодні, 09 травня

Глави МЗС ЄС 11 травня обговорять нові аспекти гарантій безпеки для України Вчора, 08 травня

ЗМІ: Нідерланди поновлюють спроби використати росактиви на користь України Вчора, 08 травня

64% угорців розраховують, що Мадяр поліпшить відносини з Україною Вчора, 08 травня

В Болгарії затвердили новий уряд на чолі з проросійським експрезидентом Вчора, 08 травня

FT: ЄС готується до можливих переговорів з Росією щодо завершення війни Вчора, 08 травня

У ЄС відповіли на заклик Росії евакуювати дипломатів з Києва на 9 травня 07 травня

Зеленський розповів, про що Умєров говоритиме з представниками Трампа 07 травня

Проросійський експрезидент Болгарії отримав мандат на формування уряду 07 травня

У ЄС не ухвалили остаточного рішення щодо торгової угоди зі США 07 травня