Американська сторона вимагала від України негайно погоджуватися на їхню версію угоди про "надра в обмін на допомогу" та пов’язала з цим можливість зустрічі з віцепрезидентом Венсом, але після відмови Києва тиск припинився і зустріч все одно відбулася.

Американська сторона вимагала від України негайно погоджуватися на їхню версію угоди про "надра в обмін на допомогу" та пов’язала з цим можливість зустрічі з віцепрезидентом Венсом, але після відмови Києва тиск припинився і зустріч все одно відбулася.
Про це йдеться у статті "ЄвроПравди" про те, що відбувалося за лаштунками Мюнхенської конференції з безпеки.
За деталями, які "ЄвроПравді" вдалося з’ясувати з українських та американських джерел, несподіване перенесення зустрічі президента України Володимира Зеленського і віцепрезидента США Джей Ді Венса було пов’язане з вимогою США, щоб Україна погодилася на їхнє бачення угоди про "надра в обмін на допомогу" та підписала документ.
Заяви американців про те, що вони чекають від Зеленського підписання документа вже у Мюнхені, у Києві спершу сприймали як образний зворот – мовляв, "хочемо підписати якнайшвидше", але виявилося, що очікування були буквальними.
Україні поставили умову про невідкладне підписання документа для того, щоб зустрітися з Венсом і вести з ним переговори про обриси миру, та дали час до вечора для погодження поправок.
За словами співрозмовників "ЄП", насправді США не були готові змінювати умови. За словами одного з джерел, після того як Україна у пошуках компромісу передала американцям доопрацьований варіант угоди, ті у відповідь скасували всі ключові правки і, по суті, поставили Україну перед умовою – або підписуєте те, що ми дали, або нічого, а зустріч з Венсом можлива лише "у пакеті" з підписанням.
Коли Зеленський відмовився підписувати у Мюнхені документ у тому вигляді, на якому наполягав Білий дім, жорсткий тиск з боку американських перемовників несподівано зник, натомість з’явився конструктив і переговори з Венсом відбулися.
Детально про ці події та обриси угоди – у статті "Копалини в обмін ні на що".
У понеділок 17 лютого президент Володимир Зеленський заявив, що Україна зацікавлена у підписанні угоди зі США щодо використання природних копалин, але лише після її доопрацювання, щоб вона враховувала ключові інтереси країни.
Архів журналу Віче
|
№1 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Зеленський підтвердив, що Україну запросили до Ради миру Трампа
Зеленський назвав свою умову для зустрічі з Трампом у Давосі
Зеленський: стан ППО України залежить від єдності Європи і Америки
Зеленський: Європі слід мати власну армію, але не альтернативу НАТО
ЗМІ: Трамп запросив 49 країн у Раду миру, Україна отримала запрошення, але думає
Axios: зустріч Трампа із Зеленським у Давосі все ж буде, але прориву не очікують
Данія і Гренландія запропонували розгорнути на острові місію НАТО
Помста Трампа за "Нобеля", 39 загиблих в Іспанії, Болгарія без президента: новини дня
"Українцям потрібне тепло": Сибіга закликав небайдужих у всьому світі наслідувати приклад Польщі
Що таке 3D розвал-сходження і чому воно точніше за класичне регулювання