Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс назвав небезпечними озвучені у ЗМІ ідеї про можливе відновлення експорту російського газу як спосіб підштовхнути Росію до "мирних переговорів".

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс назвав небезпечними озвучені у ЗМІ ідеї про можливе відновлення експорту російського газу як спосіб підштовхнути Росію до "мирних переговорів".
Про це він написав у X (Twitter), повідомляє "Європейська правда".
За словами Будріса, ідея про відновлення імпорту російського газу до Європи як важіль впливу на "мирні переговори" щодо України, є "небезпечно хибною" і помилковою.
Європа дізналася на власному досвіді, що російський газ – це більше, ніж просто товар, це геополітична зброя… Навіть роздуми про повернення до імпорту російського газу зараз були б історичною помилкою", – наголосив він.
Глава МЗС Литви нагадав, як Москва не раз використовувала погрози припинити постачання енергоносіїв і втілювала їх, і лише повномасштабне вторгнення в Україну спонукало Європу діяти та позбутись залежності від РФ.
"Європа повинна дотримуватись правильного курсу: не пускати російський газ, посилити санкції проти російського енергетичного сектору, підтримати Україну та інвестувати в довгострокову енергетичну безпеку. Будь-які інші дії були б кроком назад", - підсумував Будріс.
За даними видання FT, європейські посадовці почали обговорювати ідею можливості повернення до закупівель газу у Росії в межах потенційного врегулювання війни в Україні.
У контексті спекуляції щодо можливого повернення до закупівель російського газу спікер литовського парламенту Саулюс Скверняліс вказав на необхідність засвоїти урок, що енергоносії можуть стати знаряддям шантажу.
Архів журналу Віче
|
№4 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Словаччина наступного тижня подасть позов проти ЄС через заборону на імпорт газу з РФ
"Тримайтеся подалі": Трамп відкинув допомогу країн НАТО щодо Ормузької протоки
Словаччина обіцяє блокувати 20-й пакет санкцій, але не 90 млрд євро для України
Британія перерахувала Україні майже $1 млрд за рахунок знерухомлених активів РФ
Посол повідомив про перші контакти Сибіги з майбутньою главою МЗС Угорщини
У РФ пригрозили країнам Європи, де виробляють БпЛА разом з Україною, та опублікували адреси
Генсек Ради Європи натякнув на рішення по відповідальності РФ 14-15 травня
Делегація Єврокомісії обговорить з Мадяром 90 млрд євро для України в Будапешті 17 квітня
Сибіга закликав світ діяти після чергової загибелі цивільних від ударів РФ
Сікорський про ідею прискореного вступу України в ЄС: цього не буде