Ср, 22 січня 2025

Підлягає ратифікації: в ОПУ розповіли деталі 10-річної угоди з Албанією

Підписана з Албанією десятирічна угода про співробітництво та взаємну підтримку підлягатиме ратифікації та закріплює підтримку України протягом усього терміну дії.

Підписана з Албанією десятирічна угода про співробітництво та взаємну підтримку підлягатиме ратифікації та закріплює підтримку України протягом усього терміну дії.

Про це написав заступник глави Офісу президента Ігор Жовква, повідомляє "Європейська правда".

Жовква відзначив, що угода з Албанією була укладена в межах декларації "Групи семи" про підтримку України та є вже 28-ою також угодою.

"Закріплено, що Албанія вже зробила значні військові внески для України як на двосторонньому рівні, так і в межах багатосторонніх форматів, і продовжуватиме задовольняти найбільш нагальні потреби України так само, як і в 2022–2024 роках протягом 10 років дії Угоди", - зазначив він.

Серед положень угоди він виокремив можливість закриття Албанією портів для російських суден "до відновлення територіальної цілісності України та встановлення справедливого і тривалого миру", а також пріоритетну підтримку Харкова з боку Тирани.

"Окрім того, це третя подібна угода, яка підлягає ратифікації обома країнами, а отже, є юридично обов’язковою як для України, так і для Албанії!" – наголосив заступник глави ОПУ.

Як повідомлялось, президент України Володимир Зеленський і премʼєр-міністр Албанії Еді Рама підписали двосторонню угоду про довгострокове співробітництво та підтримку у вівторок, 21 січня.

Албанія в межах угоди долучиться до так званої коаліції винищувачів і допоможе з підготовкою українських льотчиків.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №5/2016 №5
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

FT: ЄС готується до можливих переговорів з Росією щодо завершення війни Сьогодні, 08 травня

У ЄС відповіли на заклик Росії евакуювати дипломатів з Києва на 9 травня Вчора, 07 травня

Зеленський розповів, про що Умєров говоритиме з представниками Трампа Вчора, 07 травня

Проросійський експрезидент Болгарії отримав мандат на формування уряду Вчора, 07 травня

У ЄС не ухвалили остаточного рішення щодо торгової угоди зі США Вчора, 07 травня

Берлін офіційно заборонив радянську і російську символіку 8 і 9 травня 06 травня

Норвегія спрямувала $302,8 млн на закупівлю зброї США для України 06 травня

Джерело: Україна отримає 7-й транш Ukraine Facility на суму 2,8 млрд євро на початку червня 06 травня

ЄС остаточно затвердив намір стати співзасновником спецтрибуналу для Путіна 06 травня

Скільки коштує прибирання квартири в Києві у 2026 році 06 травня