16 січня

Україна та Британія підписали історичну угоду про 100-річне партнерство

У вівторок, 16 січня, Україна та Британія підписали історичну угоду про 100-річне партнерство задля поглиблення безпекових зв'язків та зміцнення партнерства для майбутніх поколінь.

У вівторок, 16 січня, Україна та Британія підписали історичну угоду про 100-річне партнерство задля поглиблення безпекових зв'язків та зміцнення партнерства для майбутніх поколінь.

Про це стало відомо під час пресконференції прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера та президента Володимира Зеленського у четвер, 16 січня, передає кореспондент "Європейської правди".

Договір посилить військову співпрацю у сфері морської безпеки через нову структуру для зміцнення безпеки Балтійського, Чорного та Азовського морів і стримування триваючої російської агресії.

Ця угода також закріплює за Великою Британією статус пріоритетного партнера України в енергетичному секторі, стратегії видобутку критично важливих корисних копалин та виробництві екологічно чистої сталі.

100-річне партнерство є важливим кроком у підтримці довгострокової безпеки України – гарантуючи, що вона більше ніколи не буде вразливою до жорстокості, якої зазнала від Росії – і зобов'язуючись стояти пліч-о-пліч із суверенною Україною протягом наступного століття.

Варто нагадати, що у січні 2024 року Зеленський та колишній прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак підписали двосторонню безпекову угоду, яка стала прототипом для інших оборонних угод, і водночас декларувала намір підписання.

У тексті угоди було зазначено, що "у разі збройного нападу Росії на Україну, на запит будь-якого з учасників учасники проведуть консультації протягом 24 годин для визначення заходів, необхідних для протидії або стримування агресії".

Останні опитування засвідчили, що 65% українців вважають безпекові угоди з партнерами корисними, але надії на них – стримані.

Зауважимо, 27 червня у Брюсселі були підписані безпекові угоди з Євросоюзом, Естонією та Литвою, а у липні – з Польщею.

Радимо також ознайомитися із матеріалом "ЄвроПравди": Гарантії НАТО для України. Як Київ змінив позицію у відносинах з Альянсом та чому це сталося

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

У Берліні продовжилися переговори між українською та американською делегаціями Сьогодні, 15 грудня

ЄС розширив санкції проти Росії через гібридні та кіберзагрози Сьогодні, 15 грудня

Віткофф і Кушнер звернуться до Ради ЄС із закордонних справ 15 грудня Сьогодні, 15 грудня

ЄС розширив санкції проти "тіньового флоту" Росії Сьогодні, 15 грудня

У Берліні закінчилися переговори між делегаціями України та США Сьогодні, 15 грудня

ЗМІ: посланці Трампа у Берліні тиснули на українську делегацію, вимагаючи віддати Донбас Сьогодні, 15 грудня

Зеленський у вівторок відвідає Нідерланди Сьогодні, 15 грудня

Безпека P2P у 2025 році: як мерчанти та платформи Binance, WhiteBIT і OKX захищають користувачів Сьогодні, 15 грудня

Президент Чехії призначив новий уряд на чолі з Бабішем Сьогодні, 15 грудня

Віткофф заявив про "великий прогрес" після 5-годинних перемовин США та України у Берліні Сьогодні, 15 грудня