14 січня

Пісторіус: Німеччина вже працює над варіантами "данської моделі" для України

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що наразі країна працює над різними заходами за аналогією з "данською моделлю" – прямою підтримкою оборонного сектору України.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що наразі країна працює над різними заходами за аналогією з "данською моделлю" – прямою підтримкою оборонного сектору України.

Про це він сказав на пресконференції в Києві, відповідаючи на запитання "Європейської правди".

На питання, чи планує Німеччина долучитися до "данської моделі", Пісторіус відповів, що наразі країна "працює над кількома заходами на кшталт "данської моделі".

"А також, як я вже зазначав, над розвитком спільних підприємств, аби збільшити можливості уряду України купувати озброєння для власної промисловості, отримуючи гроші від західних країн", - додав він.

Глава Міноборони Німеччини також наголосив, що спільні підприємства будуть "дуже-дуже правильним рішенням для збільшення співпраці".

Як відомо, німецький уряд у листопаді 2023 року вперше дозволив створити спільне з Україною оборонне підприємство.

"Данська модель" виникла з меморандуму, який Україна та Данія підписали у червні 2024 року. Данія тоді стала першою країною, яка схвалила закупівлю озброєння та техніки в українських виробників.

На 2025 рік Норвегія та Данія вже зарезервували сотні мільйонів євро для подальших закупівель в українській оборонній промисловості за "данською моделлю".

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №11/2016 №11
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

CNN: у США кажуть, що "майже напевно" деякі пункти "мирного плану" будуть змінені Сьогодні, 21 листопада

Глава посольства США розповіла про "конструктивні переговори" з Києвом щодо миру Сьогодні, 21 листопада

Білий дім підтвердив, що Рубіо і Віткофф працювали над "мирним планом" для України Сьогодні, 21 листопада

У ЄС покарали санкціями росіян, причетних до катування Вікторії Рощиної Вчора, 20 листопада

Каллас розповіла про план ЄС з двох пунктів щодо миру в Україні Вчора, 20 листопада

Шведська міністерка: імпорт ЄС з РФ на 124 млрд євро перевищив допомогу Україні Вчора, 20 листопада

У Польщі очікують, що з ЄС будуть консультуватися щодо мирного плану для України Вчора, 20 листопада

Польща доєднається до ініціативи PURL з закупівлі зброї в США для України Вчора, 20 листопада

В Axios назвали причини зриву зустрічі Зеленського і Віткоффа в Туреччині 19 листопада

Глава МЗС Польщі розкритикував розпалювання політиками антиукраїнських настроїв 19 листопада