З метою посилення української артилерії міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус передав Україні першу нову колісну гаубицю RCH 155.

З метою посилення української артилерії міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус передав Україні першу нову колісну гаубицю RCH 155.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє видання Stuttgarter Zeitung.
Український посол Олексій Макеєв символічно прийняв першу з 54 колісних гаубиць, запланованих для України.
фото dpa
"Україна може на нас розраховувати, і це сигнал. І Німеччина готова взяти на себе відповідальність в Європі", - заявив Пісторіус у Касселі, де танкобудівна компанія KNDS виробляє цю систему озброєння.
Перші шість з цих систем спочатку залишаться в Німеччині і будуть використовуватися для тренувань українських солдатів.
"Нам не потрібні посередники, нам потрібні союзники. За мир треба боротися. Приємно знати, що Німеччина на боці України", - сказав український посол щодо можливих переговорів про припинення війни.
KNDS – це злиття традиційної німецької компанії KMW та французької збройової компанії Nexter. Компанія описує свою розробку як "найсучаснішу у світі колісну гаубицю", яка вперше дозволяє вести вогонь під час руху.
Башта гармати може управлятися дистанційно, а отже, нею можна керувати ззовні. Екіпаж нової і значною мірою автоматизованої артилерійської системи має складатися з двох солдатів.
Гаубиця – 155-мм гармата на броньованому колісному транспортному засобі з чотирма осями ("8х8") – пізніше також буде передана німецькій армії, яка також очікує на систему на колесах для швидшого розгортання. KNDS також будує Panzerhaubitze 2000, гусеничну артилерійську установку.
Про те, що франко-німецький збройовий концерн KNDS має з Україною угоду щодо постачання 54 гаубиць RCH 155, стало відомо торік влітку.
На початку червня 2024 року KNDS оголосив про плани створення дочірнього підприємства в Україні.
Архів журналу Віче
|
№8 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Зеленський: Україна отримала від США інформацію про зустрічі в Москві
Новим королем Норвегії став син покійного монарха Гокон
Артем Ляшанов: Стейблкоїни, ШІ і B2B
Проросійські хакери повідомили про кібератаки на Норвегію через її підтримку України
Диван чи ліжко: що вибрати
У Польщі розповіли, що Навроцький побажав Україні у День Незалежності
Президент Фінляндії: вікно можливостей для вступу України до ЄС відкрите саме зараз
Київ не просив ЄС про дострокові виплати, щоб закрити 27 млрд євро оборонного дефіциту
Експрезидента Вірменії Кочаряна після затримання звинуватили в корупції і відвезли в лікарню
У Вірменії затримали проросійського експрезидента Кочаряна і його сина