Вт, 07 січня 2025

Молдова не проти, якщо Київ допоможе Придністров’ю, щоб "збити" російську пропаганду

Офіційний Кишинів не заперечував би проти пропозиції України допомогти невизнаному Придністров’ю в умовах енергокризи, щоб запобігти гуманітарній катастрофі у регіоні.

Офіційний Кишинів не заперечував би проти пропозиції України допомогти невизнаному Придністров’ю в умовах енергокризи, щоб запобігти гуманітарній катастрофі у регіоні.

Про це у коментарі "ЄвроПравді" сказав прем’єр-міністр Дорін Речан.

Речан зазначив, що Кишинів не звертався до України з проханнями допомогти Придністров'ю енергоресурсами, але не заперечував би проти цього.

"Ми не просили Київ про жодну допомогу в цьому сенсі, але (ми би погодилися) якби Київ запропонував допомогу... Наприклад, можливе постачання вугілля, якщо буде запит про це з боку придністровського регіону, від керівництва електростанції в Кучургані (у Придністров’ї)", - сказав Дорін Речан.

Зауважимо, що постачання газу видається значно кращим варіантом за вугілля, бо дозволить запустити також котельні, які у придністровських містах працюють на газі.

Пропозиція України допомогти невизнаному Придністров’ю в умовах енергокризи, що почалась з припиненням постачання російського газу, може зламати плани Кремля виставити президентку Молдови Маю Санду винуватицею гуманітарної катастрофи у регіоні, а когось із лідерів проросійських сил у Молдові – "рятівником, який домовився з Москвою".

На такий сценарій вказують вперті відмови керівництва невизнаного регіону прийняти допомогу із закупівлею газу, яку запропонувала Молдова – і заперечення того, що ці пропозиції були, та очікування, що ситуація вирішиться в інший спосіб.

Від успіху цієї пропагандистської операції може залежати результат майбутніх парламентських виборів у Молдові, що будуть мати велике значення для майбутнього та безпеки і Молдови, і України.

Детально про це – у відеоблозі "ЄвроПравди" та у статті Придністров’я готують для "атаки" на Україну.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №5/2016 №5
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Зеленський обговорив мирні зусилля з лідерами Німеччини, Британії та Франції Вчора, 22 травня

Генсек НАТО заявив про нові обіцянки допомоги Україні від союзників Вчора, 22 травня

Глава МЗС Естонії: Росія навмисно направляє українські дрони в повітряний простір НАТО Вчора, 22 травня

Сибіга: переговори про вступ України в ЄС за всіма кластерами мають відкрити у червні Вчора, 22 травня

До України їде Світлана Тихановська, яку МЗС називає представницею Білорусі Вчора, 22 травня

МЗС про ідею "асоційованого членства": не можна підміняти справжню мету України Вчора, 22 травня

Артем Ляшанов: Ілюзія контролю у світі великих даних 19 травня

Рютте незадоволений, що лише 6-7 держав Європи активно купують зброю в США для України Вчора, 22 травня

НАТО обговорює пропозицію Естонії про військову підтримку України у розмірі 0,25% ВВП Вчора, 22 травня

Замена уплотнителя на балконной двери - где заказать в Одессе Вчора, 22 травня