Чт, 05 грудня 2024

Уряд Франції йде у відставку

Нижня палата парламенту Франції, Національна асамблея, у середу, 4 грудня, проголосувала за вотум недовіри уряду премʼєр-міністра Мішеля Барньє.

Нижня палата парламенту Франції, Національна асамблея, у середу, 4 грудня, проголосувала за вотум недовіри уряду премʼєр-міністра Мішеля Барньє.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Le Figaro.

За пропозицію лівих сил про оголошення вотуму недовіри уряду Франції проголосував 331 депутат, проти виступили 289.

Таким чином, у Франції вперше з 1962 року парламент відправляє уряд у відставку. Крім того, уряд Мішеля Барньє став найменш довготривалим з часів заснування Пʼятої Республіки у 1958 році, проіснувавши менше трьох місяців.

Оголошення вотуму недовіри було очікуваним, позаяк уряд Барньє не мав більшості в парламенті, й голосів лівого блоку "Новий народний фронт" та ультраправого "Національного обʼєднання" було достатньо для його відставки.

Голосування за вотум недовіри у Нацасамблеї Франції ініціювали після того, як Мішель Барньє взяв на себе відповідальність за проєкт бюджету, застосувавши статтю 49.3 Конституції, яка дозволяє схвалення в обхід парламенту.

Французький премʼєр застосував цю спецпроцедуру для схвалення частини проєкту бюджету про соціальні видатки після тижнів безуспішних дебатів у парламенті.

Барньє до останнього вів переговори з "Нацобʼєднанням" і пішов на кілька поступок, аби задовольнити їхні бюджетні вимоги. Але французькі ультраправі їх назвали недостатніми.

У Франції в червні 2024 року вже відбулись позачергові вибори, й наступне голосування може відбутись не раніше як через рік.

Тому тепер президент Емманюель Макрон має призначити нового премʼєр-міністра, й за даними ЗМІ, він налаштований зробити це якнайшвидше.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Нідерланди викликали посла РФ через злам камер на маршрутах військових поставок до України Сьогодні, 14 липня

Антибалістична коаліція, влада Польщі захистила українок, російські кібератаки на ЄС: новини дня Сьогодні, 14 липня

Макрон: Україна отримає перші винищувачі Rafale у 2028-2029 роках Сьогодні, 14 липня

Британія приєдналась до програми допомоги Україні від ЄС на 90 млрд євро Вчора, 13 липня

"ЄвроПравда" дізналася, які держави та виробники увійшли в "антибалістичну коаліцію" Вчора, 13 липня

Будріс: завтра відкриємо 6-й кластер для України, а всі інші відкладемо до осені Вчора, 13 липня

Німеччина викликає російського посла через кібератаки Вчора, 13 липня

Сибіга відреагував на інцидент у Польщі з образами українців в автобусі Вчора, 13 липня

У Парижі розповіли, хто входить до складу "коаліції рішучих" і приїде на саміт Вчора, 13 липня

Роковини Волині, смерть сенатора Ліндсі Грема, 50 тисяч дронів для ЗСУ: все за вихідні Вчора, 13 липня