Колишній генсек НАТО Єнс Столтенберг вважає допустимими територіальні поступки України Росії для завершення війни.

Колишній генсек НАТО Єнс Столтенберг вважає допустимими територіальні поступки України Росії для завершення війни.
Таку думку він висловив в інтерв’ю порталу Table.Briefings, повідомляє "Європейська правда".
Водночас Столтенберг наголосив на важливості, щоб Україна отримала гарантії безпеки в обмін на тимчасові поступки територією.
Це може бути членство в НАТО, але є й "інші способи озброїти і підтримати українців", додав він.
"Якщо лінія припинення вогню означає, що Росія продовжує контролювати всі окуповані території, це не означає, що Україна повинна відмовитися від території назавжди", - сказав ексгенсек НАТО.
Столтенберг підтримав заяву президента України Володимира Зеленського щодо відмови від поступок Росії в разі припинення вогню, але вважає це малоймовірним наразі у зв'язку із ситуацією на полі бою.
"Нам потрібна лінія припинення вогню, і, звісно, в ідеалі вона має охоплювати всі території, які наразі контролює Росія. Але ми бачимо, що це не зовсім реально в найближчому майбутньому", - зауважив він.
Цього тижня Зеленський уперше висловив готовність погодитись на заморозку війни з Росією, якщо НАТО запросить Україну в Альянс і надасть гарантії безпеки для підконтрольної Києву території.
Українська влада раніше визнавала, що Альянс не направить Києву запрошення про вступ до завершення війни, і говорила, що такий вступ відбудеться саме в межах міжнародно визнаних кордонів.
Читайте більше про те, як Україна може отримати запрошення від НАТО і які ризики це викличе.
Архів журналу Віче
|
№5 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Шеф Пентагону: зараз будь-яка угода з Іраном буде вигідною
Київ відреагував на гнів Польщі через перейменування підрозділу ССО на честь "Героїв УПА"
Румунія закриває консульство РФ у Констанці і висилає консула
Сікорський про перейменування підрозділу ССО на честь "Героїв УПА": я розчарований
Зеленський підписав ухвалену ВР кредитну угоду про позику ЄС на 90 млрд євро
Президент Румунії поговорив із Зеленським про інцидент з російським дроном
Президент Румунії: дрон, що влучив у багатоповерхівку, підбила українська ППО
Румунія викликала посла РФ, президент скликав Раду нацбезпеки через влучання дрона
Сибіга: Україна готова співпрацювати з Румунією для посилення захисту від дронів
Навроцький хоче забрати орден у Зеленського через присвоєння підрозділу ССО імені Героїв УПА