Пн, 02 грудня 2024

Новий глава Євроради: Тільки Україна визначить, що таке справедливий мир

Президент Європейської ради Антоніу Кошта вважає, що лише Україна може визначити, що таке "справедливий" мир у російсько-українській війні.

Президент Європейської ради Антоніу Кошта вважає, що лише Україна може визначити, що таке "справедливий" мир у російсько-українській війні.

Про це він заявив у інтерв’ю Укрінформу, передає "Європейська правда".

Журналісти запитали Кошту, що може зробити Європа для досягнення миру в Україні, який буде ґрунтуватися на міжнародному праві та не означатиме капітуляції.

Відповідаючи на це питання президент Європейської ради заявив, що ЄС завжди має підтримувати Україну та стояти на її боці у фінансовому, політичному, дипломатичному, а також військовому вимірах.

"Але тільки від України залежить, коли і як можливо досягнути миру", - наголосив він.

Кошта зауважив, що багато хто помилково вважає, що у разі досягнення якоїсь угоди про припинення вогню мир настане автоматично.

"Я хотів би підкреслити, що нам потрібен справедливий і тривалий мир. І лише Україна має можливість визначити, що таке "справедливий" мир для забезпечення тривалості цього миру", - підсумував він.

Нещодавно міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі висловлював переконання, що новообраний американський президент Дональд Трамп не погодиться на завершення війни в Україні на невигідних для останньої умовах.

Схожу позицію висловлював і колишній прем'єр Британії Борис Джонсон, який висловив переконання, що Трамп не допустить перемоги Росії у війні.

Своєю чергою президент Володимир Зеленський заявив, що Трамп "набагато сильніший" за господаря Кремля Владіміра Путіна та може примусити останнього припинити війну.

www.eurointegration.com.ua

Останні новини

NYT: Німеччина, Франція та Британія готують власний формат перемовин щодо України Сьогодні, 15 серпня

Іспанська Сеута – під посиленою охороною через ризик нового напливу мігрантів Сьогодні, 15 серпня

Директора CEO Club, затриманого у Польщі "за крадіжку велосипедів", звільнили Сьогодні, 15 серпня

У Польщі затримали двох жінок, які напали на українців у Познані Вчора, 14 серпня

Румунія втретє за добу оголошувала тривогу через повітряні цілі біля кордону з Україною 13 серпня

Естонія виділила Україні понад 300 тисяч євро на підготовку до зими 13 серпня

Україна отримала знижку 50% на залізничний транзит через Молдову 12 серпня

Румунія знищила два дрони, що дрейфували біля її газового проєкту в Чорному морі 12 серпня

Ексгумація Коновальця, Путін зробив поступку Трампу, президент Угорщини: новини дня 12 серпня

Спікер Сейму закликав Україну визнати події на Волині геноцидом задля вступу в ЄС 10 серпня