Українська влада погоджується, що в разі вступу України в НАТО під час війни стаття 5 Північноатлантичного договору може поширюватись не на всю її територію.

Українська влада погоджується, що в разі вступу України в НАТО під час війни стаття 5 Північноатлантичного договору може поширюватись не на всю її територію.
Про це президент Володимир Зеленський сказав на пресконференції в неділю, 1 грудня, з головою Європейської ради Антоніу Коштою в Києві, передає кореспондент "Європейської правди".
Глава держави наголосив, що Україна ніколи юридично не визнає будь-якої окупації Росією своїх земель.
"Не може бути запрошення в НАТО частини території України. Це автоматичне визнання, що всі інші території не тільки в небезпеці, а й що інші території – не українські. Тому Україна ніколи не піде на це. Якщо це запрошення, то тільки повністю всіх територій", - наголосив він.
"Але ми розуміємо, що 5-та поправка (мається на увазі стаття 5 Північноатлантичного договору. – Ред.), коли ти член НАТО, не може діяти в час війни на всій території України, тому що країни проти ризиків залученні їх у війну", - додав Зеленський.
Водночас президент зазначив, що офіційний Київ не отримував від партнерів будь-яких пропозицій про формат членства в Альянсі.
Цього тижня Зеленський уперше висловив готовність погодитись на заморозку війни з Росією, якщо НАТО запросить Україну в Альянс і надасть гарантії безпеки для підконтрольної Києву території.
Українська влада раніше визнавала, що Альянс не направить Києву запрошення про вступ до завершення війни, і говорила, що такий вступ відбудеться саме в межах міжнародно визнаних кордонів.
Читайте більше про те, як Україна може отримати запрошення від НАТО і які ризики це викличе.
Архів журналу Віче
|
№5 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
FT: ЄС готується до можливих переговорів з Росією щодо завершення війни
У ЄС відповіли на заклик Росії евакуювати дипломатів з Києва на 9 травня
Зеленський розповів, про що Умєров говоритиме з представниками Трампа
Проросійський експрезидент Болгарії отримав мандат на формування уряду
У ЄС не ухвалили остаточного рішення щодо торгової угоди зі США
Берлін офіційно заборонив радянську і російську символіку 8 і 9 травня
Норвегія спрямувала $302,8 млн на закупівлю зброї США для України
Джерело: Україна отримає 7-й транш Ukraine Facility на суму 2,8 млрд євро на початку червня
ЄС остаточно затвердив намір стати співзасновником спецтрибуналу для Путіна
Скільки коштує прибирання квартири в Києві у 2026 році