Обраний президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з кремлівським правителем Владіміром Путіним, під час якої, зокрема, йшлося про розв’язану РФ війну проти України.

Обраний президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з кремлівським правителем Владіміром Путіним, під час якої, зокрема, йшлося про розв’язану РФ війну проти України.
Про це The Washington Post розповіли декілька джерел, повідомляє "Європейська правда".
За словами співрозмовників видання, розмова відбулась у четвер, 7 листопада, після того, як стало зрозуміло, що Трамп перемагає на виборах президента США.
Одне із джерел видання зазначило, що в ході розмови Трамп порадив російському правителю не йти на ескалацію війни в Україні та нагадав йому про значну військову присутність США в Європі.
Вони також обговорили мету встановлення миру на європейському континенті, і Трамп висловив зацікавленість у наступних розмовах, щоб обговорити "швидке вирішення війни в Україні", додав один зі співрозмовників WP.
Двоє джерел також сказали, що непублічно Трамп дав зрозуміти, що підтримав би угоду, за якої Росія зберегла б за собою частину захопленої території України, і під час розмови з Путіним він коротко торкнувся цього питання.
Також джерела зауважили, що Україна нібито була поінформована про розмову Трампа з Путіним і не заперечували проти того, щоб вона відбулась.
Напередодні речник Путіна Дмитрій Пєсков заявив, що в РФ побачили "позитивні" сигнали з огляду на обрання Дональда Трампа президентом США, коли йдеться про повномасштабне російське вторгнення в Україну.
Крім того, минулого тижня російське видання "Верстка" повідомило, що Путін неформально привітав Трампа з перемогою на президентських виборах нібито "через знайомих".
Архів журналу Віче
|
№8 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
ЄС вніс до Фонду підтримки енергетики України додаткові 30 млн євро
Вучич: бажаємо, щоб Україна відкрила і закрила всі переговорні кластери на шляху до ЄС
Зеленський уперше прибув до Сербії
У Вучича анонсували перший візит Зеленського до Сербії
Зеленський звільнив трьох послів, які представляли Україну на Балканах
Как работают откатные ворота
Юридична адреса у Києві що обирають малий бізнес і стартапи у 2026 році
ЗМІ: Трамп вимагав пояснень від Гегсета щодо дефіциту боєприпасів
ЗМІ: Трамп відмовив Зеленському у додаткових перехоплювачах для Patriot
Зеленський доручив урядовцям підготувати "програму прискореного вступу" України у ЄС