Чт, 24 жовтня 2024

88% українців підтримують вступ до ЄС, 86% – до НАТО

Понад 80% українців проголосували б за вступ України до ЄС і НАТО, якби такий референдум відбувся найближчим часом.

Понад 80% українців проголосували б за вступ України до ЄС і НАТО, якби такий референдум відбувся найближчим часом.

Про це, як пише "Європейська правда", свідчать результати соціологічного опитування, яке Центру Разумкова, яке було презентовано в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

Опитування проводили 20-26 вересня. За його результатами у референдумі щодо вступу України до Європейського Союзу готовий взяти участь 81% українців.

За вступ проголосували б 88% тих, хто має намір узяти участь у такому референдумі, проти – 8%.

Якби найближчим часом відбувся референдум щодо вступу України до НАТО, у ньому взяли б участь 82% опитаних і за вступ проголосували б 86% тих, хто має намір узяти участь, проти – 10%.

За вступ до ЄС висловили намір голосувати 96% жителів заходу країни, які мають намір узяти участь у референдумі (проти ˗ 3%), 90% жителів центру (проти 5,5%), 81% жителів сходу (проти 13%) і 69% жителів півдня (проти 20%).

За вступ до НАТО висловили намір голосувати 95% жителів заходу України, які мають намір узяти участь у референдумі (проти ˗ 2%), 88,5% жителів центру (проти 8,5%), 78% жителів сходу (проти 16%) і 64% жителів півдня (проти 26%).

Відзначається зростання частки тих, хто проголосував би за вступ до ЄС і до НАТО. Зокрема, у листопаді-грудні 2021 років вступ до ЄС були готові підтримати 78% учасників такого референдуму, 18% проголосували б проти.

За вступ до НАТО тоді були готові проголосувати 70% респондентів, проти – 24,5%.

Дослідження проводили в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", яку фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) і здійснює Pact в Україні.

Опитування методом face-to-face проведено в усіх підконтрольних уряду регіонах України серед 2016 респондентів віком від 18 років.

За даними соціологічного опитування, яке проводила соціологічна служба Центру Разумкова з 19 до 25 січня, 84% опитаних українців підтримували вступ України до Європейського Союзу.

Торік у листопаді, за даними іншого опитування Центру Разумкова, 60,5% українців вважали, що Україна країна може вступити до Євросоюзу менш як за десять років.

www.eurointegration.com.ua

Останні новини

Сибіга поверне Польщі свою державну нагороду через позбавлення ордена Зеленського Вчора, 20 червня

Угорський прем’єр розповів деталі зустрічі з Зеленським, говорили про Берегове Вчора, 20 червня

Мадяр розповів, як діяв проти України у ЄС і запевнив, що Орбан був проукраїнським Вчора, 20 червня

Навроцький постановив забрати у Зеленського орден через "героїв УПА" і пригрозив щодо ЄС Вчора, 20 червня

ЗМІ: Міноборони Німеччини зацікавилося ракетами двох українських виробників 19 червня

ЗМІ: уряд Стармера закликатиме його готуватися до відставки 19 червня

Фіцо після зустрічі з Зеленським каже, що має з ним "фундаментально протилежні погляди" 19 червня

Зеленський таки поговорив із Мадяром на саміті ЄС 19 червня

ЗМІ: Макрон та Мерц розкритикували Кошту за контакти з Кремлем 19 червня

Мелоні назвала брехнею заяви Трампа про те, що вона "благала" його про спільне фото 19 червня