Прем’єр-міністр Франції Мішель Барньє увечері в четвер, 19 вересня, має представити президенту Емманюелю Макрону свій склад уряду, до якого увійшли переважно представники правих і правоцентристських партій.

Прем’єр-міністр Франції Мішель Барньє увечері в четвер, 19 вересня, має представити президенту Емманюелю Макрону свій склад уряду, до якого увійшли переважно представники правих і правоцентристських партій.
Про це, як повідомляє "Європейська правда", дізнався телеканал BFMTV.
В уряді Барньє з попереднього кабінету міністрів посаду збереже лише глава Міністерства збройних сил Себастьєн Лекорню.
Новим міністром закордонних справ Франції може стати Жан-Ноель Барро, представник ліберального "Демократичного руху", який в останньому уряді був державним секретарем з європейських справ.
Очолити МВС Мішель Барньє пропонує Бруно Ретайо –багаторічному керівнику фракції правої партії "Республіканці" в Сенаті.
Міністерство праці має очолити представниця пропрезидентської партії "Відродження" Астрід Паносян, сільського господарства – Анні Женевар із "Республіканців", охорони здоров’я – Женев'єва Даррьоссек з "Демократичного руху".
Водночас ще невідомо, чи вдасться втілити такий розподіл мандатів у життя. За даними BFMTV, лідер "Республіканців" у Національній асамблеї Лоран Вок’є відмовився входити до уряду Барньє, бо його представнику не дали посаду міністра фінансів (ним може стати Антуан Арман із "Відродження").
Новий французький прем’єр раніше визначився з розподілом квот у своєму уряді, віддавши переважну більшість ключових посад правим і правоцентристським партіям.
Опитування свідчать, що раніше маловідомий широкому загалу Барньє очолив список найпопулярніших політиків країни.
Читайте також, ким є новий прем'єр-міністр Мішель Барньє: Від "діалогу з Путіним" до допомоги Макрону.
Архів журналу Віче
|
№5 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Зеленський після розмови з Фіцо каже, що Словаччина підтримує членство України в ЄС
Фіцо: жодна мирна угода у війні з РФ не можлива без згоди української сторони
FT: темп реформ і різне бачення швидкості вступу посилили напругу між Україною і ЄС
Качка: Україна може закрити більшість переговорних розділів з ЄС за 12-18 місяців
ЗМІ: в НАТО не обговорювали погрози Трампа щодо виведення військ
У США заявили, що Росія допомагає Ірану у війні
Журі Венеційської бієнале йде у відставку на тлі суперечок щодо участі Росії
Європарламент закликав ЄС доєднатися до трибуналу проти Путіна і ввести його в дію
Верховна Рада ратифікувала конвенцію про комісію щодо репарацій для України
У Косові оголосили дату дострокових виборів до парламенту