Пт, 13 вересня 2024

Прем’єр Британії відповів на лякалки Путіна про втягування НАТО у війну

Глава уряду Британії Кір Стармер відповів на залякування російського лідера Владіміра Путіна про те, що будь-яке використання британських ракет дальнього радіуса дії на російській території призведе до війни НАТО з його країною.

Глава уряду Британії Кір Стармер відповів на залякування російського лідера Владіміра Путіна про те, що будь-яке використання британських ракет дальнього радіуса дії на російській території призведе до війни НАТО з його країною.

Про це Стармер сказав журналістам дорогою до США, його слова наводить The Guardian, повідомляє "Європейська правда".

Стармер заявив, що Владімір Путін розпочав війну в Україні і може закінчити її в будь-який момент. Прем'єр-міністр Британії спілкувався з журналістами по дорозі до Вашингтона на зустріч з президентом США Джо Байденом, де, як очікують, вони обговорять питання обмежень далекобійних ударів по РФ.

"Росія розпочала цей конфлікт. Росія незаконно вторглася в Україну. Росія може негайно припинити цей конфлікт. Україна має право на самооборону", - сказав Стармер, відповідаючи на погрози російського лідера.

Він додав, що Британія надала "підготовку і можливості", щоб допомогти Україні відбити російське вторгнення, і сказав, що він відвідує президента США частково тому, що "очевидно, що існують подальші дискусії про природу цих можливостей".

Прем'єр-міністр Британії зауважив, що не коментуватиме удари Storm Shadow безпосередньо, але додав, що хоче переконатися, що "всі рішення, які ми ухвалюємо, перебувають у стратегічному контексті".

"У найближчі кілька тижнів і місяців можливі дійсно важливі події, як в Україні, так і на Близькому Сході, і тому необхідно ухвалити низку тактичних рішень", - відзначив Стармер.

Днем раніше видання The Guardian повідомило, що США і Британія домовилися разом з іншими союзниками дозволити Україні вражати військові цілі на території Росії ракетами Storm Shadow, що є давньою вимогою Києва.

У четвер Путін заявив, що будь-який крок Заходу, який дозволить Києву використовувати таку далекобійну зброю проти цілей на території Росії, означатиме, що НАТО перебуває у стані війни з РФ, що є різкою ескалацією його риторики щодо війни.

За даними видання Politico, Білий дім фіналізує роботу над планом послаблення обмежень на використання Україною зброї, наданої США, для завдання ударів по російській території.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Нідерланди викликали посла РФ через злам камер на маршрутах військових поставок до України Сьогодні, 14 липня

Антибалістична коаліція, влада Польщі захистила українок, російські кібератаки на ЄС: новини дня Сьогодні, 14 липня

Макрон: Україна отримає перші винищувачі Rafale у 2028-2029 роках Сьогодні, 14 липня

Британія приєдналась до програми допомоги Україні від ЄС на 90 млрд євро Вчора, 13 липня

"ЄвроПравда" дізналася, які держави та виробники увійшли в "антибалістичну коаліцію" Вчора, 13 липня

Будріс: завтра відкриємо 6-й кластер для України, а всі інші відкладемо до осені Вчора, 13 липня

Німеччина викликає російського посла через кібератаки Вчора, 13 липня

Сибіга відреагував на інцидент у Польщі з образами українців в автобусі Вчора, 13 липня

У Парижі розповіли, хто входить до складу "коаліції рішучих" і приїде на саміт Вчора, 13 липня

Роковини Волині, смерть сенатора Ліндсі Грема, 50 тисяч дронів для ЗСУ: все за вихідні Вчора, 13 липня