Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час зустрічі з колегами з держав Європейського Союзу попросив зняти обмеження, накладені їхніми країнами на використання Україною далекобійного озброєння.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час зустрічі з колегами з держав Європейського Союзу попросив зняти обмеження, накладені їхніми країнами на використання Україною далекобійного озброєння.
Про це він заявив журналістам за підсумками зустрічі в Брюсселі, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на TVN24.
Сікорський підкреслив, що зустріч глав МЗС стала першою "після варварського нападу на дитячу онкологічну лікарню" в Києві.
"Тому я звернувся до своїх колег-міністрів з проханням зняти національні обмеження на використання далекобійної зброї. Щоб Україна могла запобігати таким атакам у майбутньому, уражаючи ті літаки, які стріляють крилатими ракетами, і ті аеропорти, з яких вони злітають", - сказав він.
На думку голови польського МЗС, ці дії відповідають "самообороні, яка є законною згідно з міжнародним правом".
"Захист дитячих онкологічних лікарень – це не ескалація", - підсумував Сікорський.
Під час саміту НАТО президент Володимир Зеленський висловив сподівання, що США знімуть всі обмеження щодо ударів по території РФ і це дозволить захистити українські міста від ударів керованими авіабомбами.
Пізніше він розповів, що Україна поступово змінює позицію Заходу щодо ударів по військових об’єктах у тилу Росії та вже отримує "позитивні сигнали" щодо розширення дозволу на використання зброї західних союзників.
Архів журналу Віче
|
№2 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Сенатори США вперше з 2022-го відвідали Одесу
Угорщина заявила, що припиняє постачання дизельного палива до України
Словаччина слідом за Угорщиною зупиняє експорт дизельного палива в Україну
В Умєрова кажуть, що Україна та РФ мали окрему зустріч у Женеві
Україна запровадила санкції проти Александра Лукашенка
Зеленський: Росія намагається затягнути перемовини, які мали б уже вийти на фінальний етап
Віткофф прокоментував перебіг переговорів у Женеві
Переговори у Женеві, Польща хоче репарацій від РФ, контрабанда матрьошок: новини дня
Умєров розповів про перший день переговорів у Женеві
У Женеві розпочалися переговори США, України та Росії