Сб, 15 червня 2024

Румунія не пустить делегації Росії та Білорусі на Парламентську асамблею ОБСЄ

Румунська влада відмовилась видати візи російській і білоруській делегаціям для участі в щорічній сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ, яка відбудеться в Румунії з 29 червня по 3 липня.

Румунська влада відмовилась видати візи російській і білоруській делегаціям для участі в щорічній сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ, яка відбудеться в Румунії з 29 червня по 3 липня.

Про це в суботу, 15 червня, оголосив речник Міністерства закордонних справ Румунії Раду Філіп, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на News.ro.

За словами речника румунського МЗС, Бухарест не допустив делегацію Росії до участі в щорічній сесії ПА ОБСЄ, причому цей крок стоується всіх членів делегації, парламентарів і технічного персоналу.

"Рішення румунської сторони ґрунтується на відомій і послідовній позиції Румунії відносно Російської Федерації в контексті агресивної війни проти України, що триває", - заявив Філіп.

Він додав, що обмеження на участь в Парламентській асамблеї ОБСЄ також стосується Білорусі, "яка підтримує війну, розв'язану Російською Федерацією".

Російська делегація раніше відмовилася брати участь щонайменше у двох сесіях ПА ОБСЄ – восени 2023 року в Єревані та взимку 2024 року у Відні. Російські парламентарі також не були присутні на сесіях у Великій Британії та Канаді у 2022 та 2023 роках відповідно через відсутність віза.

У липні 2023 року Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила декларацію, в якій назвала Росію державою-спонсором тероризму.

А на початку цього року Росія оголосила про призупинення участі в ПА ОБСЄ.

Парламентська асамблея об'єднує 57 держав-членів Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

МЗС Італії викликало посла РФ через Соловйова, який обзивав Мелоні фашисткою і с*кою Сьогодні, 22 квітня

Словаччина підтримає нові санкції проти РФ, коли нафта знову піде "Дружбою" – МЗС Сьогодні, 22 квітня

Зеленський: нафтопровід "Дружба" може відновити функціонування Вчора, 21 квітня

Качка: заради швидкого вступу в ЄС Україна готова відкласти доступ до деяких його пільг Вчора, 21 квітня

У рамках гарантій безпеки Україні, ЄС підніме проблему незаконного обігу стрілецької зброї Вчора, 21 квітня

У ЄС кажуть про відсутність гарантій фінансування третини потреб України на 2027 рік Вчора, 21 квітня

Мадяр про захоплені гроші "Ощаду": ми не знаємо правди, ми бачили пропагандистські новини Вчора, 21 квітня

ЄС на рік продовжив санкції за спроби дестабілізації Молдови Вчора, 21 квітня

Посли ЄС спробують остаточно схвалити 90 млрд для України 22 квітня 20 квітня

Мадяр закликав Зеленського відновити транзит нафти "Дружбою" 20 квітня