Пт, 14 червня 2024

Пісторіус: Німеччина передає Україні чверть своїх систем Patriot, більше - не може

Німеччина передає Україні, з урахуванням третьої системи ППО Patriot, яка буде доставлена незабаром, чверть власного запасу цих озброєнь.

Німеччина передає Україні, з урахуванням третьої системи ППО Patriot, яка буде доставлена незабаром, чверть власного запасу цих озброєнь.

Про це заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус перед початком зустрічі міністрів країн НАТО в Брюсселі, його цитує "Укрінформ", пише "Європейська правда".

Міністр зауважив, що Німеччина передає Україні ще одну систему Patriot і таким чином забезпечує для України загалом 3 системи.

"Це чверть наших власних запасів таких систем, вже не має можливості передати ще. Інші, напевно, можуть віддати по одній", - сказав Пісторіус.

Він нагадав, що Німеччина запустила ініціативу з посилення ППО України, яка вже має певні успіхи, але є куди рухатися.

За словами Пісторіуса, Німеччина також забезпечує навчання управлінню Patriot і передає ракети до них, зокрема днями було передано 32 такі ракети, ще 68 будуть доставлені ближчими днями та тижнями.

Ці ракети вдалося придбати в рамках спільних зусиль Німеччини, Данії, Норвегії та Нідерландів, додав він.

Він також підтвердив, що партнери продовжують вивчати всі можливості для збільшення виробництва Patriot, ведуть перемовини з виробниками в США тощо, але проблема в тому, що для виробництва та постачання потрібен час.

У Пентагоні раніше повідомили, що на 23-му засіданні формату "Рамштайн" у четвер в Брюсселі обговорять потребу України в посиленні її протиповітряної оборони, зокрема – у необхідності поставки ЗРК Patriot.

Напередодні ЗМІ повідомили, що президент США Джо Байден схвалив передачу ще однієї ракетної системи Patriot Україні, але офіційних підтверджень цих даних не надходило.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Українські рятувальники вирушили до Франції гасити лісові пожежі Сьогодні, 31 липня

У Польщі кажуть, що Україна надала "конкретну пропозицію" щодо передачі МіГ-29 Сьогодні, 31 липня

Трамп вже "не впевнений", чи дозволить Україні виробляти ракети до Patriot Сьогодні, 31 липня

ЗМІ дізнались, коли до Києва прибудуть спецпосланці Трампа Сьогодні, 31 липня

У Польщі затримали чоловіка, який закликав вбити Зеленського Вчора, 30 липня

Польща розгляне передачу Україні додаткових ракет до Patriot Вчора, 30 липня

ЄС затвердив продовження тимчасового захисту для українців і зміни щодо "ухилянтів" Вчора, 30 липня

Рада ЄС затвердила оновлений план реформ України для виділення 8,3 млрд євро Вчора, 30 липня

Макрон засудив російські удари по Україні і порушення повітряного простору Польщі Вчора, 30 липня

Сибіга обговорив із Сікорським наслідки вторгнення російської ракети до Польщі Вчора, 30 липня