Нд, 09 червня 2024

Суперник Орбана зібрав велелюдний мітинг у Будапешті напередодні євровиборів

Політичний новачок Петр Мадяр, який сподівається завдати удару по прем'єр-міністру Угорщини Віктору Орбану, мобілізував десятки тисяч прихильників у Будапешті в суботу в останній демонстрації сили напередодні виборів до Європейського парламенту.

Політичний новачок Петер Мадяр, який сподівається завдати удару по прем'єр-міністру Угорщини Віктору Орбану, мобілізував десятки тисяч прихильників у Будапешті в суботу в останній демонстрації сили напередодні виборів до Європейського парламенту.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє AP.

Петер Мадяр, який за кілька місяців створив найсильнішу опозиційну партію в Угорщині, сподівається використати хороший результат на недільних виборах до ЄС, щоб просунути себе і свій рух до перемоги над Орбаном на наступних загальнонаціональних виборах, запланованих на 2026 рік.

фото з Facebook Петра Мадяра

Колись інсайдер партії Орбана "Фідес", Мадяр швидко став відомим завдяки публічним звинуваченням прем'єр-міністра та його союзників у корупції та антидемократичних тенденціях.

У суботу Мадяр звернувся до натовпу, який заповнив площу Героїв у Будапешті, заявивши, що він і його рух побудують "більш красиву, мирну і щасливу країну" і покладуть край 14-річному перебуванню Орбана при владі.

"Я був іскрою, яка запустила двигун змін", - сказав він.

Останні опитування показують, що "Фідес", ймовірно, отримає відносну більшість голосів на недільних виборах, але партія Мадяра "Повага і свобода" (TISZA) може набрати до 30% і призвести до втрати місць для "Фідес" серед 21 члена угорської делегації в законодавчому органі ЄС.

TISZA здобула свою базу підтримки серед виборців, розчарованих як неліберальною формою правління Орбана, так і традиційними опозиційними партіями Угорщини, які виявилися нездатними кинути серйозний виклик правлінню популістського лідера з 2010 року.

Мадяр відкинув звинувачення Орбана в тому, що він – або будь-які інші угорці – "виступають за війну". У травневому інтерв'ю AP він недвозначно вказав на потенційні ризики, якщо Росії буде дозволено утримувати окуповані нею українські території, включно з Кримським півостровом, який Москва анексувала у 2014 році.

У своєму останньому зверненні до виборців перед виборами в суботу він заявив, що покладе край "пропаганді страху" Орбана і працюватиме на благо країни, де "немає ні лівих, ні правих, а є лише угорці".

Детальніше про те, хто такий Петер Мадяр читайте у статті Альтернатива для Угорщини. Як Петер Мадяр став загрозою для Орбана та чого чекати Україні

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №1/2016 №1
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Німеччина фіксує різке зниження кількості заяв на притулок у 2025 році Сьогодні, 05 січня

7 січня Зеленського чекають на Кіпрі, що починає головування у Раді ЄС 03 січня

Умєров пояснив, які документи щодо миру мають узгодити у Києві в суботу західні радники 03 січня

США підтвердили участь Віткоффа та Кушнера у зустрічі радників західних лідерів у суботу 03 січня

Угода про $800 млрд для України узгоджена ЄС і не суперечить умовам вступу - віцепрем'єр 03 січня

Президент Чехії поговорить з прем’єром про антиукраїнські заяви спікера Окамури 03 січня

Єврокомісія буде розслідувати ШІ-відео в TikTok із закликами до виходу Польщі з ЄС 03 січня

Глава МЗС Чехії не вважає доречними заяви посла України щодо спікера Окамури 03 січня

Сибіга став на захист посла України у конфлікті з чеським спікером 03 січня

Кіпр розпочинає головувати у Раді ЄС 01 січня