Ср, 05 червня 2024

ЄС тісно працює з Україною, щоб допомогти з відновленням електропостачання

В Європейському Союзі прокоментували ситуацію з масовим відключенням електроенергії в Україні внаслідок російських атак по критичній інфраструктурі.

В Європейському Союзі прокоментували ситуацію з масовим відключенням електроенергії в Україні внаслідок російських атак по критичній інфраструктурі.

Про це під час брифінгу в Брюсселі у середу заявив речник Єврокомісії Тім Макфі, повідомляє "Європейська правда".

Представника Єврокомісії запитали, чи отримували в Євросоюзі запити від України про відповідну допомогу, особливо в контексті підготовки до зимового сезону.

"Ми дуже тісно працюємо з українською владою, щоб надати підтримку чи у формі експорту електроенергії з ЄС до України, чи у вигляді обладнання", - зазначив він.

За його словами, представники української центральної та регіональної влади працюють щодо формування списку нагальних потреб, який має отримати Єврокомісія.

"Запевняю, що ми перебуваємо у постійному контакті, та є дуже сильне бажання з боку урядів країн-членів ЄС, а також представників галузі, забезпечити допомогу, якої потребує Україна", - наголосив Макфі.

Міністерство економіки України заявило, що працюватимемо з партнерами з ЄБРР та Європейським інвестиційним банком над тим, щоб швидше залучити кошти механізму Ukraine Facility на відновлення енергетики.

Раніше повідомляли, що Естонія передасть Україні енергоблок з Ауверської електростанції, а також електродвигуни.

Минулого тижня уряд Швеції оголосив про виділення Україні 650 млн шведських крон (понад 61 млн доларів) на підтримку енергосистеми України.

А міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок 21 травня відвідала одну з найбільших українських ТЕС, зруйновану російським ракетним ударом.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №1/2016 №1
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Макрон про зустрічі в Абу-Дабі: європейці мають бути залучені до питань, що їх стосуються Вчора, 28 січня

Віткофф і Кушнер не поїдуть на найближчі переговори з РФ та Україною, але участь США "ймовірна" Вчора, 28 січня

Рада ЄС 29 січня обговорить Україну та гарантії безпеки, Сибіга доєднається онлайн Вчора, 28 січня

Кубілюс пропонує створити Раду безпеки Європи: "маємо стати лагідним гігантом" Вчора, 28 січня

Прем'єр Чехії хоче помирити президента і главу МЗС на тлі скандалу про шантаж Вчора, 28 січня

Латвія готує план для швидкого закриття доріг на східному кордоні Вчора, 28 січня

Підбір фарби для авто: чому код кольору не гарантує збіг і як перевіряти відтінок Вчора, 28 січня

Бажаєте покращити сервіс у своєму кафе чи готелі, забезпечуючи клієнтам миттєвий доступ до свіжих напоїв? Вчора, 28 січня

Уряд Чехії карає Україну, "ультиматум" США по Донбасу, Сибіга наїхав на Орбана: новини дня Вчора, 28 січня

Глава МЗС Чехії відкинув звинувачення в шантажі президента 27 січня