Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде заявив, що для України не має бути обмежень у застосуванні зброї, наданої західними партнерами.
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде заявив, що для України не має бути обмежень у застосуванні зброї, наданої західними партнерами.
Про це він сказав в інтерв’ю NRK, пише "Європейська правда".
Ейде заявив, що Україна повинна мати можливість застосовувати надану зброю проти тих військових цілей, як того потребує воєнна ситуація і як це буде найбільш ефективно, адже в іншому разі це накладання на Україну обмежень, які ускладнюють їй можливість перемагати.
"Також ми вважаємо, що Україна має абсолютно беззаперечне право згідно з міжнародним правом бити по цілях на території Росії у рамках захисту своєї території… Це абсолютно нормально у стані війни, і ми не можемо змушувати Україну боротися, тримаючи одну руку за спиною… Якщо Україну атакують російські сили з території Росії, бо у них є далекобійна зброя – повинна бути можливість відповісти їм", - зауважив очільник МЗС Норвегії.
Його запитали, чи будуть від Норвегії заяви з цього приводу.
"Що стосується конкретних умов надання конкретних систем озброєння, то ми, як і інші країни, будемо говорити про це обережно. Йде війна, до всього, що говориться публічно, багато уваги. Такий підхід поділяють і багато партнерів, і ми", - додав Еспен Барт Ейде.
Раніше міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке Расмуссен повідомив, що Україна зможе використовувати данські винищувачі F-16 для ударів по військових цілях в Росії.
За даними NYT, президент США Джо Байден наближається до зняття заборони на удари України по РФ американською зброєю.
Архів журналу Віче
|
№2 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Федоров вперше візьме участь у засіданні Ради Україна-НАТО і "Рамштайні"
Сибіга: терор Росії ставить всю Європу під загрозу ядерної аварії
Зеленський: США пропонують завершити війну до літа
ЗМІ дізнались ім'я фаворита на пост посланця ЄС щодо взаємодії з Росією
Фон дер Ляєн презентувала 20-й пакет санкцій ЄС проти Росії
Естонія заборонила в'їзд ще понад 1000 осіб, які воювали на боці РФ проти України
Нідерланди виділяють понад 20 млн євро на підтримку енергетичного сектора
Актуальні тренди в онлайн-гемблінгу на 2025 рік
Шмигаль: Норвегія внесла ще 86,4 млн євро до Фонду підтримки енергетики України
У Словаччині розслідують передачу Україні секретних документів щодо системи С-300