23 лютого у Львові президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку.

23 лютого у Львові президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку.
Про це повідомив заступник глави ОП Ігор Жовква, пише "Європейська правда".
Він наголосив, що Данія – перша країна, що не є членом "Групи семи", з якою Україна уклала подібну угоду.
фото з facebook Ігоря Жовкви
Угода, за його словами, визначає конкретні обсяги підтримки України з боку Данії.
У 2024 році військова підтримка Данії становитиме щонайменше 1,8 млрд євро. Крім того, данський Фонд на підтримку України виділив 8,5 млрд євро на поточну підтримку України у 2023-2028 роках.
Угода, за словами Жовкви, містить класичні положення щодо чіткої підтримки майбутнього членства України в ЄС і НАТО, українського шляху реформ, співробітництва в галузі оборонної промисловості, у сфері розвідки, кібербезпеки, відновлення України, а також питання санкцій та притягнення агресора до відповідальності.
Також в угоді є потужний військовий блок. Данія як співголова Коаліції військово-повітряних сил (AFCC) та учасниця Коаліції інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони "підтримуватиме зусилля із забезпечення цілісного потенціалу F-16 через AFCC, зокрема шляхом надання винищувачів, боєприпасів, тренажерів та навчання, а також роблячи внесок у довгострокове обслуговування винищувачів і створення належних умов в Україні".
Окрім того, в угоді закріпили підтримку розбудови морського флоту України, зусиль із розмінування, а також надання Данією високотехнологічної військової допомоги: безпілотників, засобів зв'язку, радарів.
Данія продовжуватиме надавати підтримку Україні протягом десяти років строку дії цієї угоди і з можливістю його продовження за згодою сторін.
Також в угоді традиційно зафіксували механізм консультацій протягом 24 годин за запитом будь-якої зі сторін у разі майбутнього збройного нападу Росії.
Напередодні Метте Фредеріксен оголосила, що її країна укладає двосторонню угоду з Україною, яка гарантує безпекову підтримку Києву у наступні 10 років.
Це сталось після того, як аналогічні угоди були укладені з Францією та Німеччиною.
Читайте більше про те, які "гарантії" отримав Київ від Німеччини та Франції і чому безпекові угоди вже готують до змін.
Також дивіться відео "ЄвроПравди": Що пообіцяли Зеленському Британія, Німеччина та Франція? Чому без США? Все про "гарантії безпеки".
Архів журналу Віче
|
№3 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
МЗС Угорщини викликало посла України через мобілізацію угорців
"Це не нескінченна війна": Гегсет розкрив цілі операції США в Ірані
Макрон готовий до розгортання ядерної зброї в європейських країнах-союзниках
Франція та Німеччина створили координаційну групу з питань ядерної зброї
Британія залучить експертів з України для збиття іранських дронів у Перській затоці
Як обрати школу латиноамериканських танців
Білий дім підтвердив, що Трамп стежив за ударами по Ірану з вілли у Флориді
Трамп закликав іранців повалити режим
У Єврокомісії підтвердили критерії вступу України в ЄС, опубліковані "ЄвроПравдою"
Фіцо після розмови із Зеленським заявив, що Україна не хоче відновити "Дружбу"