Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре заявив, що через кілька тижнів очікує підписання двосторонньої угоди з Україною про так звані гарантії безпеки в межах рамкової декларації "Групи семи".
Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре заявив, що через кілька тижнів очікує підписання двосторонньої угоди з Україною про так звані гарантії безпеки в межах рамкової декларації "Групи семи".
Про це, як пише "Європейська правда", він заявив інформагентству NTB у кулуарах Мюнхенської безпекової конференції 16 лютого.
За словами Стьоре, найбільш всеосяжні угоди про безпекові зобов’язання Україна укладатиме з державами G7 "зі зрозумілих причин".
"Але скандинавські країни також підписуватимуть угоди індивідуально протягом певного періоду часу. Мета – укласти угоду, яка підтвердить підтримку Норвегією незалежності України та її права на самозахист", - додав він.
За оцінкою норвезького прем’єра, для підписання угоди між Норвегією та Україною потрібно ще кілька тижнів.
Лідери України та Норвегії домовились почати переговори щодо "гарантій безпеки" ще у жовтні 2023 року.
Наразі Україна підписала двосторонні безпекові угоди з Великою Британією та Німеччиною і найближчим часом – із Францією.
Архів журналу Віче
|
№2 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Віткофф прокоментував перебіг переговорів у Женеві
Переговори у Женеві, Польща хоче репарацій від РФ, контрабанда матрьошок: новини дня
Умєров розповів про перший день переговорів у Женеві
У Женеві розпочалися переговори США, України та Росії
ЄС радять готуватися до ризиків через потепління на приблизно 3 градуси до кінця століття
Сибіга про нову атаку РФ: Москва зневажає мирні зусилля, потрібен тиск
Трамп перед зустрічами в Женеві: Україні краще швидко сісти за стіл переговорів
У Єврокомісії прокоментували затримання Галущенка: "антикорупційний орган працює"
Гендиректор Ради миру Трампа візьме участь в засіданні Ради ЄС 23 лютого
Дипломати ЄС 16 лютого обговорять 20-й пакет санкцій проти Росії за участю Єврокомісії