Європейський союз у четвер, 14 грудня, погодив 12-й пакет санкцій проти Росії.
Європейський союз у четвер, 14 грудня, погодив 12-й пакет санкцій проти Росії.
Цю інформацію офіційно підтвердили лідери ЄС у висновках, оприлюднених після першого дня саміту Євросоюзу в Брюсселі.
У цьому документі Європейська рада (саміт ЄС) повідомив про схвалення санкційного рішення: "Європейська Рада вітає ухвалення 12-го пакету санкцій". Як відомо, юридичне схвалення відбувається на рівні іншого органу, Ради міністрів ЄС, але та може ухвалювати або попередньо погоджувати рішення на полях саміту.
Крім того, рішення повідомляє про "досягнуту домовленість щодо Директиви про визначення кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС."
Агентство Reuters з посиланням на європейських дипломатів розповіло про деталі ухвалення рішення. За словами співрозмовників агентства, текст санкційного був узгоджений на початку цього тижня, Австрія не давала свого остаточного схвалення до пізнього вечора четверга. Невдоволення Австрії викликав той факт, що Україна внесла австрійський Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни.
Інформацію про узгодження нового санкційного пакета також підтвердив редактор "Радіо Свобода" з питань Європи Рікард Джозвяк. Утім, за його словами, цей пакет буде формально ухвалений лише найближчими днями. Джозвяк зазначає, що в ЄС намагатимуться узгодити ще один пакет санкцій проти РФ до другої річниці її повномасштабного вторгнення в Україну.
У вівторок повідомлялося, що посли ЄС не змогли досягти домовленості щодо 12-го пакета санкцій Євросоюзу проти Росії через позицію Австрії щодо банку Raiffeisen.
Наразі Raiffeisen є одним з найважливіших фінансових каналів, в якому російські бізнеси здійснюють операції в доларах і євро. Завдяки цьому банк отримує величезні прибутки, з яких потім фінансує бюджет країни-агресорки своїми податками.
Архів журналу Віче
|
№12 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Українська делегація прибула до Флориди
Зустріч Зеленського й Трампа відбудеться на дві години раніше
Україна приєдналась до санкцій Британії проти РФ
Сибіга підбив підсумки роботи України за рік у відносинах з ЄС
Зеленський назвав 5 речей, які хоче обговорити з Трампом
Зеленський перед зустріччю з Трампом відвідає Канаду
Зеленський вважає, що США тепер краще розуміють червоні лінії України
"Львівський формат": Качка розкрив деталі руху України в ЄС без згоди Орбана
У Москві дали зрозуміти, що відкидають план України і США з 20 пунктів
Сенатори США від обох партії засудили різдвяні атаки Росії на Україну