Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив у середу, що сподівається розпочати переговори про розширення Європейського Союзу з Україною до закінчення шестимісячного головування його країни в Раді ЄС на ротаційній основі 31 грудня.
Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив у середу, що сподівається розпочати переговори про розширення Європейського Союзу з Україною до закінчення шестимісячного головування його країни в Раді ЄС на ротаційній основі 31 грудня.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Reuters.
"Я розпочав іспанське головування з поїздки до Києва і сподіваюся завершити його відкриттям переговорів про вступ з цією країною, тепер, коли вже відомий звіт Європейської комісії", - сказав Санчес на пленарному засіданні Європейського парламенту.
Санчес додав, що "настав час для ЄС відкрити свої двері та інтегрувати Україну, а також Молдову та країни Західних Балкан".
Президент Франції Емманюель Макрон перед самітом Європейського Союзу повторив, що підтримує відкриття переговорів про членство в ЄС з Україною разом з внутрішньою реформою Євросоюзу. Однак, за його словами, дискусії на саміті будуть вирішальними.
Угорщина погрожує заблокувати ключові для Києва рішення, які стоять на порядку денному європейського саміту в четвер і п'ятницю: початок переговорів про вступ до ЄС і схвалення 50 мільярдів євро європейської допомоги у вигляді дотацій і кредитів.
Політичний радник прем’єр-міністра Угорщини Балаж Орбан заявив, що Будапешт готовий зняти вето на схвалення 50 мільярдів євро макрофінансової допомоги Україні, якщо ЄС розморозить усі кошти Угорщини зі своїх фондів.
У середу президент Володимир Зеленський попередив: якщо Угорщина заблокує рішення ЄС – це означатиме, що вето наклав Путін.
Детально про те, з яким розкладом сил Україна стикнулася перед початком саміту ЄС, дивіться у поясненні "ЄвроПравди" з Брюсселя.
Архів журналу Віче
|
№12 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Глава Нацрозвідки США відкинула публікації медіа про плани Росії щодо України і Європи
Зеленський про позику ЄС: важливо, що збереглась привʼязка до репарацій
Зеленський: США запропонували формат спільних переговорів з Україною і Росією
ЗМІ: позика Україні обійдеться ЄС у додаткові 3 млрд євро щорічно
Президент Чехії хотів би, щоб його країна долучилась до фінансування позики для України
Орбан про війну Росії проти України: "Не зовсім ясно, хто на кого напав"
ЗМІ: Віткофф і Умєров у пʼятницю зустрінуться з радниками з нацбезпеки Європи
Зеленський та Навроцький зустрілися у Варшаві
Макрон каже, що Європа повинна відновити безпосередню взаємодію з Путіним
Фіцо: Словаччина не буде надавати Україні "військових позик"