Ср, 13 грудня 2023

У ЄСПЛ почалися слухання у справі України проти РФ щодо порушень прав людини у Криму

Вранці 13 грудня у Європейському суді з прав людини почалися слухання у справі, в якій Україна звинувачує РФ у системних порушеннях прав людини в окупованому Криму.

Вранці 13 грудня у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) почалися слухання у справі, в якій Україна звинувачує РФ у системних порушеннях прав людини в окупованому Криму.

Як пише "Європейська правда", про це йдеться в оголошенні суду.

Велика палата почала слухання о 9:45 за місцевим часом. Дана міждержавна справа ґрунтується на заявках, поданих у березні 2014, серпні 2015 та серпні 2018 року.

Україна наполягає, що Росія з 27 лютого 2014 року має так званий ефективний контроль на території півострова, та відтоді здійснює адміністративну практику порушень прав людини, зокрема права на життя, недопущення нелюдського ставлення і тортур, права на свободу і безпеку, права на справедливий суд, права на повагу до приватності життя і свободу віросповідання, права на освіту, права на свободу пересування.

У справі йдеться також про практику перевезення ув’язнених громадян України на територію РФ та переслідування за політичними мотивами.

Зазначимо, з 2022 року Росія припинила брати участь у провадженнях в ЄСПЛ попри те, що за досі несе відповідальність за рішеннями щодо скарг, поданих до вересня 2022 року.

Через це на слуханнях 13 грудня напевно не буде російської сторони, свої аргументи у дебатах представить лише Україна, а позицію РФ суд вивчить на основі публічних заяв Москви.

Детальніше про мету України у цій справі читайте в інтерв’ю уповноваженої Мін’юсту у справах ЄСПЛ.

За її словами, Росія продовжує пильно стежити за справами в ЄСПЛ, які її стосуються, хоча публічно декларує протилежне.

www.eurointegration.com.ua

Останні новини

Трамп перед зустрічами в Женеві: Україні краще швидко сісти за стіл переговорів Сьогодні, 17 лютого

У Єврокомісії прокоментували затримання Галущенка: "антикорупційний орган працює" Вчора, 16 лютого

Гендиректор Ради миру Трампа візьме участь в засіданні Ради ЄС 23 лютого Вчора, 16 лютого

Дипломати ЄС 16 лютого обговорять 20-й пакет санкцій проти Росії за участю Єврокомісії Вчора, 16 лютого

Рада ЄС остаточно затвердить позику 90 млрд для України на 2026-27 роки 24 лютого Вчора, 16 лютого

Делегація України вирушила на новий раунд перемовин з РФ і США у Женеві Вчора, 16 лютого

Рубіо запевнив міністрів G7, що США залишаються у переговорному процесі щодо України 15 лютого

Зеленський прокоментував рішення Макрона поговорити з Путіним 14 лютого

Cікорський: Європа має повне право бути за столом переговорів щодо війни РФ і України 14 лютого

Зеленський розповів, як ракети ППО прийшли в Україну з ЄС прямо перед атакою 12 лютого 14 лютого