Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба отримав підтвердження від кількох колег про те, що вони не прийдуть на зустріч міністрів ОБСЄ на знак протесту.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба отримав підтвердження від кількох колег про те, що вони не прийдуть на зустріч міністрів ОБСЄ на знак протесту.
Про це він заявив журналістам у Брюсселі, повідомляє "Європейської правди".
Кулеба наголосив, що Україна, Литва, Латвія та Естонія, які публічно оголосили про бойкот засідання у Північній Македонії – це не повний список міністрів, які туди не приїдуть.
"Країн, які не згодні з участю Лаврова – більше ніж чотири", - заявив міністр.
За словами міністра, він вже отримав запевнення ще кількох колег, які уникнуть участі у спільному з Лавровим засідання у Скоп’є.
"Є 4 країни, які заявили, які не будуть на міністерському засіданні ОБСЄ. Але є також міністри, які підійшли до мене і сказали, що вони тут (на зустрічі НАТО у Брюсселі) є, а там (у Скоп’є) не будуть, але не хочуть це заявляти публічно. Є також ті міністри, хто будуть у середу на вечері, де Лаврова не буде, але не будуть на самому засіданні у четвер", - розповів Кулеба.
Міністр утім підкреслив, що не хоче критикувати Північну Македонію попри те, що саме її рішення запросити Лаврова на зустріч і видати йому візи призвело до кризи. "Я хочу стати на захист македонців, які весь рік підтримували Україну", - заявив міністр.
Як повідомляла ЄвроПравда, у четвер МЗС України оголосило про відмову міністра від участі в зустрічі ОБСЄ через рішення організаторів запросити на зустріч Сергея Лаврова. Згодом глави МЗС країн Балтії приєдналися до бойкоту зустрічі ОБСЄ.
Деякі держави ухвалили інше рішення. Наприклад, Болгарії відкрила небо для літака з Лавровим.
Архів журналу Віче
|
№2 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Шмигаль: Норвегія внесла ще 86,4 млн євро до Фонду підтримки енергетики України
У Словаччині розслідують передачу Україні секретних документів щодо системи С-300
Туск розкрив деталі майбутнього пакета військової допомоги для України
Уряд Бабіша в Чехії пережив вотум недовіри
Віткофф анонсував обмін полоненими між Україною та РФ
РФ "атакує" супутники ЄС, Україна купує газ в США, Трамп захищає дії Путіна: новини дня
Розвідка Німеччини: військові витрати Росії торік "з'їли" половину її бюджету
ЗМІ: українська делегація розпочала зустрічі в Абу-Дабі
ЗМІ: ЄС може запропонувати США партнерство щодо критичних мінералів
У НАТО повідомили, що низка партнерів передадуть Україні ракети ППО з власних запасів