55 держав-членів ООН та делегація ЄС підписали ініційовану Україною в ООН Декларацію до 90-х роковин Голодомору 1932–1933 років.
55 держав-членів ООН та делегація ЄС підписали ініційовану Україною в ООН Декларацію до 90-х роковин Голодомору 1932–1933 років.
Про це повідомив у своєму Twitter (Х) глава МЗС Дмитро Кулеба, пише "Європейська правда".
Він подякував кожній державі-члену, яка зайняла принципову позицію.
"Важливо, що увага до Голодомору в ООН зростає, а кількість підписів різко зросла в порівнянні з попереднім таким документом у 2018 році. Українська дипломатія продовжує працювати над відновленням історичної справедливості та вшануванням жертв Голодомору", - написав міністр.
The Ukraine-initiated Declaration commemorating the tragic 90th anniversary of the 1932-1933 Holodomor at the UN was signed by 55 UN Member States and the EU delegation. I am grateful to every member state that took this principled stance.
It is important that the Holodomor is… pic.twitter.com/z1WXNrmfuH
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) November 23, 2023
Він додав, що жахи Голодомору мають служити чітким нагадуванням нинішнім і майбутнім поколінням про необхідність запобігання подібним звірствам і спробам використання продовольства як зброї, які є одними з ключових складових російської агресії проти України.
На сьогодні Голодомор визнали геноцидом українського народу парламенти близько трьох десятків країн світу, а також Європейський парламент і Парламентська асамблея Ради Європи.
Архів журналу Віче
|
№12 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Глава Нацрозвідки США відкинула публікації медіа про плани Росії щодо України і Європи
Зеленський про позику ЄС: важливо, що збереглась привʼязка до репарацій
Зеленський: США запропонували формат спільних переговорів з Україною і Росією
ЗМІ: позика Україні обійдеться ЄС у додаткові 3 млрд євро щорічно
Президент Чехії хотів би, щоб його країна долучилась до фінансування позики для України
Орбан про війну Росії проти України: "Не зовсім ясно, хто на кого напав"
ЗМІ: Віткофф і Умєров у пʼятницю зустрінуться з радниками з нацбезпеки Європи
Зеленський та Навроцький зустрілися у Варшаві
Макрон каже, що Європа повинна відновити безпосередню взаємодію з Путіним
Фіцо: Словаччина не буде надавати Україні "військових позик"