Перші американські танки Abrams вже доставлені в Україну – на кілька місяців раніше від початкових оцінок.
Перші американські танки Abrams вже доставлені в Україну – на кілька місяців раніше від початкових оцінок.
Як пише "Європейська правда", про це New York Times повідомили два неназвані посадовці Міноборони США.
Більше танків M1 Abrams надійдуть в найближчі місяці, сказали посадовці. Вони зазначили: ті танки, які були відправлені в Україну в суботу, стали першими з 31, які пообіцяла надати адміністрація Байдена .
Посадовці не уточнили, скільки саме танків було доставлено до цього часу.
Раніше видання Politico писало, що спочатку в Україну відправлять 10 танків.
M1 Abrams будуть серед інших танків в арсеналі України, які вона зможе використати для просування і можливого звільнення утримуваних Росією територій у східних і південних регіонах.
Минулого тижня і президент США Джо Байден, і американський міністр оборони Ллойд Остін прогнозували, що танки будуть відправлені протягом декількох днів. Їхнє прибуття є частиною зусиль західних союзників з постачання потужної зброї на кілька місяців раніше від запланованого терміну.
Адміністрація президента США Джо Байдена оголосила про намір відправити танки Abrams в Україну в січні. Вона пішла на цей крок після кількамісячних наполягань на тому, що ці танки занадто складні й важкі в обслуговуванні та ремонті, щоб спонукати Німеччину до постачання її танків Leopard.
Перша партія танків Abrams, які США надають Україні, була схвалена до відправки на початку серпня.
В одному з останніх пакетів допомоги від США містяться снаряди зі збідненим ураном для Abrams.
Архів журналу Віче
|
№3 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Офіційно: ЄС продовжив персональні санкції за агресію РФ, але є виключення
Удар по школі в Ірані: Гегсет торік скоротив офіси, які обмежують ризики для цивільних
США надіслали на Близький Схід 10 тисяч перехоплювачів, випробуваних у боях в Україні
Зеленський: з перемовинами ціла Санта-Барбара, місце і час досі не узгоджені
Молдова попросила у ЄС допомоги через забруднення Дністра внаслідок обстрілу РФ
Каллас: США прагнуть розділити Європу
Зеленський обговорив з прем’єром Румунії розбудову енергомережі і оборонну підтримку
"Грабіж серед білого дня": 35 євродепутатів написали фон дер Ляєн про незаконні дії Угорщини
ЗМІ: Ердоган через Фіцо домагається зняття санкцій ЄС з росолігарха Усманова
США критикують Чехію, яка схвалила видатки на оборону, менші за 2% ВВП