Сб, 16 вересня 2023

Ердоган: Туреччина може "порвати з ЄС" у разі необхідності

Президент Туреччини Таїп Ердоган заявив у суботу, що Анкара може "порвати" з Європейським Союзом, якщо це буде необхідно.

Президент Туреччини Таїп Ердоган заявив у суботу, що Анкара може "порвати" з Європейським Союзом, якщо це буде необхідно.

Таким чином він прокоментував критичну доповідь Європарламенту щодо Туреччини, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

У доповіді, ухваленій раніше цього тижня, йдеться про те, що процес вступу Туреччини до блоку з 27 членами не може відновитися за нинішніх обставин, і міститься заклик до ЄС вивчити "паралельні і реалістичні рамки" для своїх зв'язків з Анкарою.

Туреччина вже 24 роки є офіційним кандидатом на вступ до ЄС, але в останні роки переговори про вступ зайшли в глухий кут через занепокоєння Євросоюзу щодо порушень прав людини та поваги до верховенства права.

"ЄС намагається відірватися від Туреччини. Ми будемо оцінювати ці події, і якщо буде потрібно, ми можемо порвати з ЄС", - сказав Ердоган журналістам перед поїздкою до США.

Раніше цього тижня Міністерство закордонних справ Туреччини заявило, що доповідь Європейського парламенту містить необґрунтовані звинувачення і упередження, а також "поверхневий і недалекоглядний" підхід до зв'язків країни з ЄС.

Раніше канцлер Австрії Карл Негаммер заявив, що не може уявити Туреччину членом Євросоюзу, та закликав остаточно припинити заморожені переговори про вступ.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Орбан: Україна готова відновити "Дружбу" у понеділок, якщо Угорщина розблокує кредит Вчора, 19 квітня

Естонія оголосила, що не пустить літак Фіцо до Москви на 9 травня Вчора, 19 квітня

В Єврокомісії розповіли про перші зустрічі з майбутнім прем’єром Угорщини Вчора, 19 квітня

У Болгарії розпочинаються парламентські вибори Вчора, 19 квітня

Сибіга: час знімати не лише Ормузьку, але й Орбанську блокаду 18 квітня

Словаччина наступного тижня подасть позов проти ЄС через заборону на імпорт газу з РФ 18 квітня

"Тримайтеся подалі": Трамп відкинув допомогу країн НАТО щодо Ормузької протоки 18 квітня

Словаччина обіцяє блокувати 20-й пакет санкцій, але не 90 млрд євро для України 16 квітня

Британія перерахувала Україні майже $1 млрд за рахунок знерухомлених активів РФ 16 квітня

Посол повідомив про перші контакти Сибіги з майбутньою главою МЗС Угорщини 16 квітня