Заступник голови Офісу президента Андрій Смирнов вважає, що розглядати ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду в Україні варто вже після перемоги у війні проти Росії.

Заступник голови Офісу президента Андрій Смирнов вважає, що розглядати ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду в Україні варто вже після перемоги у війні проти Росії.
Як пише "Європейська правда" з посиланням на "Інтерфакс-Україна", про це Смирнов заявив журналістам у Києві в кулуарах міжнародної конференції "Міжнародний трибунал за злочин агресії проти України".
Смирнов зазначив, що не порушував би наразі питання ратифікації Римського статуту.
"Тому що не в нас, а в абсолютній більшості наших військових хтось поселив певні страхи того, що в разі ратифікації Римського статуту наші військові можуть бути піддані кримінальному переслідуванню з боку Міжнародного кримінального суду", - пояснив заступник голови ОП.
Він водночас вказав, що насправді МКС може переслідувати громадян України й без ратифікації Римського статуту, оскільки Україна дала суду право розслідувати злочини на своїй території.
"Підходити до ратифікації Римського статуту наразі треба обережно, чітко давши відповідь на декілька запитань: навіщо це робити наразі, під час війни без відповідної роз'яснювальної роботи серед військових, що ратифікація не становить для них якихось нових відкриттів. Друге питання - навіщо це Україні", - наголосив він.
Смирнов також послався на те, що деякі країни, як-то Сполучені Штати, взагалі не ратифікували Римський статут. "Вважаю, що питання вивчення доцільності ратифікації Римського статуту варто перенести на час - після перемоги України", - підсумував заступник голови ОП.
Учасницями Римського статуту є 123 держави. Не підписали і не ратифікували статут, серед інших, Китай, Індія, Білорусь, Туреччина, Казахстан. Росія, як і США, підписувала статут, але згодом відкликала свій підпис.
Україна теж не є учасницею Римського статуту - міжнародної угоди, на основі якої був заснований та діє Міжнародний кримінальний суд. Однак Україна дала Міжнародному кримінальному суду право розслідувати злочини на своїй території.
Чому це важливо - читайте детально у статті Гаага без впливу та з обов’язками. Як Україна шкодить собі, не ратифікуючи Римський статут МКС.
Архів журналу Віче
|
№3 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Віткофф та Умєров розповіли результати другого дня переговорів у США
ЗМІ: ЄС виключає Угорщину з делікатних переговорів через побоювання "зливів" Росії
У Трампа кажуть, що мають піти на ескалацію проти Ірану, щоб домогтись деескалації
Словенія голосує на парламентських виборах на тлі шпигунського скандалу
WP: Сійярто регулярно звітував Лаврову про засідання ЄС
Фіцо допустив, що може заблокувати кредит для України слідом за Орбаном
ЗМІ: РФ пропонувала не давати розвіддані Ірану, якщо США не допомагатимуть Україні
Чим відрізняється оливкова, соняшникова та кукурудзяна олія
Макрон про 90 млрд для України: для мене немає "плану Б", "план А" має бути виконаний
Чому онлайн казино стають все популярнішими?