Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крісстерссон заявив, що його країна сама потребує винищувачів Gripen, зазначивши, що планів їх передачі Україні поки немає.
Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крісстерссон заявив, що його країна сама потребує винищувачів Gripen, зазначивши, що планів їх передачі Україні поки немає.
Як пише "Європейська правда", про це повідомляє канал TV4.
"Швеція - географічно велика країна, ми повинні захищати себе, і ми ще не в НАТО", - сказав Крістерссон
Президент України Володимир Зеленський цими вихідними відвідав Стокгольм і Харпсунд. Були тривалі переговори з прем'єр-міністром і декларація про намір стосовно спільного виробництва й обслуговування шведських бойових машин піхоти CV-90
Ще одна річ, про яку давно просив Зеленський, - це західні винищувачі.
"Це балансування між тим, чим ми можемо поділитися з ними, і тим, що ми повинні мати самі. Зараз ми є частиною так званої коаліції F-16, де ми співпрацюємо з 14 країнами, щоб гарантувати, що Україна отримає льотні потужності", - зазначив Крістерссон.
Данія та Нідерланди разом пообіцяли Україні десятки винищувачів.
"Ми не в такій ситуації. Ми зробимо все, щоб підтримати їх у повітрі, але наразі немає жодних нових зобов'язань щодо надання шведських літаків Україні", - зазначив прем'єр Швеції.
Раніше Зеленський заявив, що українські льотчики вже почали участь в ознайомчому навчанні на шведських винищувачах JAS 39 Gripen, про що було домовлено раніше цього року.
Архів журналу Віче
|
№7 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Вучич знову не підписав декларацію саміту "Південно-Східна Європа – Україна"
Віцепрем’єром з євроінтеграції замість Качки може стати постпред при ЄС Ченцов
Радев: Болгарія більше не братиме участі у "коаліції рішучих"
Рада ратифікувала Угоду про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною
Коефіцієнти та прогнози на Супербоул 60: Чи зможуть «Біллс» нарешті перемогти?
Туск анонсував навчання військ "коаліції рішучих" в Польщі
Уряд Угорщини планував зняти блок з відкриття ще двох кластерів для України – джерела
Качка каже, що Україна все ще планує завершити реформи для вступу до ЄС до кінця 2027
Тотали та фори у футбольних ставках Parik24
Какой диван выбрать