Пн, 21 серпня 2023

Прем’єра Нідерландів розкритикували за плани постачання F-16 Україні

Нідерландські крайні ліві та праві партії розкритикували прем'єр-міністра Марка Рютте за те, що він в обхід парламенту оголосив у неділю про наміри надати Україні винищувачі F-16.


Фото: www.eurointegration.com.ua

Нідерландські крайні ліві та праві партії розкритикували прем'єр-міністра Марка Рютте за те, що він в обхід парламенту оголосив у неділю про наміри надати Україні винищувачі F-16.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Euractiv.

Заява Рютте пролунала під час несподіваного візиту президента України Володимира Зеленського до Нідерландів, під час якого лідери двох країн зустрілися на авіабазі в Ейндховені. У липні Рютте наголошував, що відставка нідерландського кабінету міністрів не вплине на підтримку України, а отже, і на участь Нідерландів у коаліції з постачання винищувачів F-16.

Однак, на думку деяких депутатів, таке важливе рішення потребує парламентських консультацій.

"Постачання F-16 в Україну - це далекосяжне рішення, яке має бути спочатку обговорено з Палатою представників. Особливо, коли уряд йде у відставку", - написав у Twitter депутат-соціаліст Яспер ван Дейк (SP/Європейські ліві).

Ван Дейк додав низку парламентських запитань, які він має до Рютте, зокрема, чи можуть F-16 використовуватися на території Росії і як це рішення має запобігти подальшій ескалації конфлікту.

Тим часом ультраправий "Форум за демократію" (FvD/ID) висловив стурбованість через потенційне бомбардування російських об'єктів Україною.

"Божевілля. Голландські F-16 в Україну, щоб бомбити російські цілі. Навіть зараз, коли Рютте йде у відставку, він втягує Нідерланди у війну. І він може, тому що всі партії в Палаті представників підтримують його в розпалюванні війни", - написала партія в Twitter.

Лідер FvD Тьєррі Боде неодноразово виступав із заявами на підтримку президента Росії Владіміра Путіна та російської агресії в Україні. У 2020 році Служба загальної розвідки та безпеки (AIVD) допитувала його про можливе проникнення в його партію російських чиновників та шпигунів.

Нідерланди заявили про готовність надати Україні винищувачі F-16 ще в травні, коли оголосили про створення спільної коаліції з Великою Британією, до якої згодом приєдналася низка інших країн.

Окрім 42 винищувачів від Нідерландів, прем’єрка Данії Метте Фредеріксен оголосила, що Данія вирішила передати Україні 19 винищувачів F-16.

www.eurointegration.com.ua

Останні новини

Німеччина розглядає екстрадицію підозрюваного у вбивстві Портнова Вчора, 26 лютого

ЗМІ: Орбан написав ЄС, що хоче експертної перевірки стану "Дружби" Вчора, 26 лютого

Уряд Норвегії посилить правила перебування новоприбулих українських чоловіків Вчора, 26 лютого

Глава Всесвітнього економічного форуму пішов з посади на тлі скандалу довкола Епштейна Вчора, 26 лютого

Бундестаг погодив закупівлю дронів-камікадзе на пів мільярда євро 25 лютого

Поліція Іспанії затримала в Німеччині підозрюваного у вбивстві Портнова 25 лютого

Рада ЄС ухвалила два документи для позики у 90 млрд для України, ще один – блокує Угорщина 24 лютого

ЄС розраховує надати Україні перший оборонний пакет з кредиту на 90 млрд у квітні 24 лютого

Канада оголосила про військову допомогу Україні та нові санкції проти Росії 24 лютого

Стармер закликав спростовувати фейки про "перемогу" Росії у війні 24 лютого