Республіка Косово приєдналася до декларації "Групи семи" про підтримку України, ухваленої на полях саміту НАТО у Вільнюсі, яку умовно називають декларацією про "гарантії безпеки".

Республіка Косово приєдналася до декларації "Групи семи" про підтримку України, ухваленої на полях саміту НАТО у Вільнюсі, яку умовно називають декларацією про "гарантії безпеки".
Про це, як пише "Європейська правда", у Twitter повідомив прем'єр-міністр Косова Альбін Курті, опублікувавши відповідний документ.
Він підкреслив, що забезпечення перемоги України та притягнення російських лідерів до відповідальності за їхні злочини "є важливими для збереження миру та демократії".
The Republic of Kosova joins the G7 Declaration of Support for Ukraine. Ensuring victory for Ukraine-and holding Russia's leaders accountable for their crimes-is essential to the preservation of peace and democracy. Kosova stands ready to contribute to these efforts. pic.twitter.com/yyYLfOGXhL
- Albin Kurti (@albinkurti) August 20, 2023
"Косово готове сприяти цим зусиллям", - резюмував Курті.
У заяві прем'єра Косова йдеться, що вторгнення Росії в Україну залишається загрозою міжнародному миру та безпеці, а втрати України у цій війні "були катастрофічними".
"Ми вдячні українцям за їх хоробрий опір у захисті наших спільних цінностей включно з демократією, правами людини та глобальним миром і стабільністю, і ми висловлюємо наше глибоке співчуття та співчуття з приводу їх втрати та страждань", - додав Курті.
Він також зауважив, що наслідки цієї війни вже поширилися далеко за межі кордонів України, адже намагаючись відвернути увагу від своєї агресії Росія намагається дестабілізувати західні Балкани "за допомогою своїх головних автократичних союзників у регіоні".
Косово проголосило незалежність у 2008 році, а Сербія вважає регіон своєю територією. Незалежність Косова визнає половина держав-членів ООН, включно зі США та більшістю країн ЄС та НАТО. Водночас Україна не визнає незалежність Косова.
Як відомо, країни "Групи семи" на саміті НАТО у Вільнюсі погодили рамковий документ щодо "гарантій безпеки" для України. Лідери узгодили не конкретні параметри "гарантій безпеки", а їхню рамку, а конкретні двосторонні договори будуть підписані пізніше.
Станом на зараз уже двадцять п’ять держав приєднались до декларації G7 про довгострокові безпекові запевнення для України.
Протягом серпня Україна розпочала переговори про "гарантії безпеки" зі Сполученими Штатами Америки та Великою Британією.
Читайте також пояснення "ЄвроПравди" про те, чому Україна не отримає "гарантій безпеки", на які багато хто чекає.
Архів журналу Віче
|
№6 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Мерц: саміт НАТО в Анкарі має послати чіткий сигнал Путіну
Палата депутатів Румунії "мовчки" схвалила законопроєкт про об’єднання з Молдовою
Туск розповість про суперечку з Зеленським на саміті країн Е5
Зеленський підписав суперечливий "євроінтеграційний" проєкт щодо декларування суддів
ЗМІ: в уряді Польщі вважають, що Навроцький хотів зірвати конференцію з відновлення
Німеччина припинила багатомільярдний проєкт будівництва фрегатів
Рада ЄС продовжить секторальні санкції проти Росії на рік замість пів року
Зеленський не поїхав до Польщі, Лукашенко втік з Білорусі, відставка уряду Литви: новини дня
В МЗС вважають виправданим, щоб Свириденко очолювала делегацію України в Гданську
FT: Трамп розповів Зеленському, як його вразили воєнні успіхи України