Президент України Володимир Зеленський сказав, що не бачить сенсу брати участь у саміті НАТО у Вільнюсі, якщо за його підсумками Україна не отримає конкретних сигналів щодо того, коли вона може приєднатися до Альянсу.

Президент України Володимир Зеленський сказав, що не бачить сенсу брати участь у саміті НАТО у Вільнюсі, якщо за його підсумками Україна не отримає конкретних сигналів щодо того, коли вона може приєднатися до Альянсу.
Як повідомляє "Європейська правда", про це він сказав в інтерв’ю WJS.
Зеленський сказав, що розуміє неможливість вступу України до НАТО, поки триває війна, але для Києва принципово важливо почути, що Україна зможе вступити до блоку після війни.
"Деякі країни НАТО так бояться Росію, що не готові бачити Україну у блоці. Якщо нас не бачать і не дадуть якийсь сигнал у Вільнюсі, я вважаю, що Україні нема чого робити на цьому саміті", - сказав він.
"Ми розуміємо, що не будемо в НАТО чи будь-якому потужному безпековому союзі упродовж цієї війни (поки триває ця війна - Ред. ). Але скажіть, скільки життів коштує одна фраза на вільнюському саміті: Україна буде в НАТО після цієї війни", після того, як буде безпечно? " - додав Зеленський.
На запитання про його передчуття з приводу Вільнюса, Зеленський сказав, що не знає, чи отримає Київ той сигнал, на який розраховує.
Тим часом глава МЗС Литви після зустрічі міністрів країн НАТО в Осло заявив, що Україні вже час дати чітку відповідь на запитання, як і коли вона може вступити в НАТО.
Архів журналу Віче
|
№1 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Єврокомісія буде розслідувати ШІ-відео в TikTok із закликами до виходу Польщі з ЄС
Глава МЗС Чехії не вважає доречними заяви посла України щодо спікера Окамури
Сибіга став на захист посла України у конфлікті з чеським спікером
Кіпр розпочинає головувати у Раді ЄС
WSJ: спецслужби США не знайшли доказів "атаки" на резиденцію Путіна
ЗМІ: проєкт європейського винищувача нового покоління відклали на невизначений термін
Хорватія виділяє близько 14 млн євро на закупівлю зброї США для України
Президент: деякі документи для завершення війни будуть готові до підписання в січні
Зеленський про війська США в Україні як гарантію безпеки: "Ми це проговорюємо"
Зеленський: було б бажано, щоб Трамп прилетів в Україну літаком