Прем’єр-міністр частково визнаного Косова Альбін Курті заявив, що нові місцеві вибори на півночі можливі за умови відведення сербів від будівель місцевих рад і припинення їхніх жорстких протестів.
Прем’єр-міністр частково визнаного Косова Альбін Курті заявив, що нові місцеві вибори на півночі можливі за умови відведення сербів від будівель місцевих рад і припинення їхніх жорстких протестів.
Про це повідомляє "Європейська правда".
Курті заявив у четвер після розмови з трьома сенаторами США, що "відведення агресивних груп від будівель муніципалітетів і повне виконання Брюссельської угоди є шляхом до деескалації до проведення нових виборів".
Курті також провів телефонну розмову із заступником радника Білого дому з питань національної безпеки Джоном Файнером, після якої сказав, що деескалація ситуації "вимагає негайного припинення насильства з боку підтримуваних Белградом угруповань проти співробітників служб безпеки до проведення нових виборів у цих муніципалітетах".
Тим часом у п'ятницю вранці сербські протестувальники знову зібралися перед будівлею муніципалітету в Звечані. Деякі несли транспаранти з написами: "Ми не злочинці, ми просто хочемо свободи" та "Ви нас не виженете з дому".
Після виборів нових мерів протести спалахнули у сербських громадах на півночі Косова. Протестувальники атакували миротворців НАТО із застосуванням запалювальних пристроїв і камінням в селі Звечан.
30 італійських та угорських військових і понад 50 сербів отримали поранення.
На проміжних виборах, які серби бойкотували за вказівкою уряду в Белграді, перемогли політики албанського походження явка склала менше ніж 4%.
Президентка Косова Вьоса Османі напередодні підтвердила, що Косово готове організувати нові вибори на півночі.
Османі зазначила, що з таким проханням виступили президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Олаф Шольц.
Архів журналу Віче
|
№6 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Польща "боротиметься за свої інтереси" під час перемовин про вступ з Україною і Молдовою
Стало відомо, про що лідери ЄС говоритимуть із Зеленським 18 червня
Канада запроваджує нові санкції проти Росії
FT: лідери G7 домовилися посилити санкції проти російського енергосектору
Трамп розповів про переговори з Зеленським на саміті G7
Сибіга розповів Рубіо про удари РФ і успіхи України на полі бою
Британія виділить кошти на підтримку роботи АЕС в Україні
Україна може відкрити решту переговорних кластерів з ЄС 14 липня
Функціональні гриби та сучасний інтерес до натуральних продуктів
ЄС офіційно відкрив перший кластер переговорів про вступ із Молдовою