Чт, 01 червня 2023

Зеленський: дії ЗСУ у Придністров’ї можливі лише за згоди Кишинева

Україна не має права на військові дії у Придністров’ї, якщо не буде прохання влади Республіки Молдова.

Україна не має права на військові дії у Придністров’ї, якщо не буде прохання влади Республіки Молдова.

Про це заявив Володимир Зеленський на пресконференції по завершенні саміту Європейської політичної спільноти, повідомляє із Молдови кореспондент "Європейської правди".

Зеленський спростував чутки, які точаться щодо цього, та виключив односторонні дії України у Придністров’ї.

"Україна може реагувати і допомагати, тільки якщо буде запит від влади Республіки Молдова", - заявив він.

ОНОВЛЕНО. Президент спершу відмовився відповідати на поставлене двічі запитання про те, чи існував такий запит з боку Молдови, але згодом повернувся до цієї теми і вирішив внести існість, заявивши: "Запиту не було".

Зеленський також підкреслив, що Україна не претендує на території Придністров’я.

"Вони повинні об'єднатися з їхньою державою, з їхньою історією - тобто з Молдовою", - наголосив президент, пригадавши, як свого часу проїздив територією Придністров’я і здивувався, коли побачив там прапори РФ, але не Молдови.

Раніше на саміті Зеленський заявляв, що впевнений у об’єднанні Молдови після перемоги України.

Читайте також інтерв’ю молдовського депутата: "Україна має право на превентивний удар по Придністров'ю, та я впевнений, що його не буде"

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Євросоюз продовжив економічні санкції проти Росії на пів року Сьогодні, 22 грудня

Ukraine Facility: Україна отримала від ЄС 2,3 млрд євро Сьогодні, 22 грудня

Чому гільзу протеза ноги доводиться міняти щопівроку? Сьогодні, 22 грудня

Париж анонсував подальші новини щодо можливих переговорів Путіна і Макрона Вчора, 21 грудня

Глава Нацрозвідки США відкинула публікації медіа про плани Росії щодо України і Європи Вчора, 21 грудня

Зеленський про позику ЄС: важливо, що збереглась привʼязка до репарацій 20 грудня

Зеленський: США запропонували формат спільних переговорів з Україною і Росією 20 грудня

ЗМІ: позика Україні обійдеться ЄС у додаткові 3 млрд євро щорічно 20 грудня

Президент Чехії хотів би, щоб його країна долучилась до фінансування позики для України 19 грудня

Орбан про війну Росії проти України: "Не зовсім ясно, хто на кого напав" 19 грудня